Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - XVІІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ІВ" (2011) - Робота конференції - Інтерв'ю - Мітко Чаталбашев


CISAC за легальне ведення бізнесу

Мітко ЧаталбашевXVII Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми інтелектуальної власності", яка відбулася в лютому цього року у Львові, зібрала провідних спеціалістів у сфері охорони та захисту прав інтелектуальної власності. Серед них – Мітко Чаталбашев, директор з питань європейського співробітництва CISAC, який зробив загальний огляд ринку послуг у сфері цифрової музики в Центральній та Східній Європі.

Яка ситуація, на Ваш погляд, склалася зараз на українському ринку послуг у цій галузі?
– Сучасний український ринок послуг у сфері цифрової музики характеризується початковою стадією свого розвитку, і поки що робити загальні висновки про його характер чи давати якісь коментарі зарано. Справа в тому, що кожна країна, яка входить до CISAC, має свою організацію або асоціацію, готову співпрацювати з провайдерами, організовуючи роботу на законодавчому рівні, але виникає перешкода – піратство.

Піратство – проблема багатьох країн. Як ситуація з піратською продукцією та послугами в Україні впливає на розвиток ринку послуг у сфері цифрової музики?
– Розумієте, у цьому питанні ситуація в різних країнах майже однакова. У зв’язку з початковим етапом розвитку ринку піратська діяльність створює величезну конкуренцію легальним учасникам ринкового процесу, яким дуже важко бути конкурентоспроможними серед такої пропозиції безкоштовного контенту – хоч і нелегального, зате такого, що надається в необмеженому обсязі.

Захист авторських прав у цій галузі забезпечують також організації з управління колективними правами. Як Ви оцінюєте їх роботу в Україні?
– Це одне з питань, яке додає Україні проблем і якоюсь мірою заважає розвитку ринку послуг у сфері цифрової музики. Ми вважаємо, що таких організацій в Україні забагато й тільки деякі з них мають достатній досвід, міжнародні представництва та бази, щоб виконувати колективне управління правами на належному рівні. Можу сказати, що таким вимогам відповідає УААСП, який є членом CISAC.

Як, на Вашу думку, потрібно вирішувати це питання?
– Вважаю, що це питання вирішиться найближчим часом. Адже, як я дізнався, закон, який регулює діяльність стосовно захисту авторських прав зазнає деяких змін – чіткіше контролюватиме це питання й передбачатиме, що тільки одна організація в країні займатиметься колективним управлінням авторських прав і представлятиме інтереси інших подібних організацій, якщо такі існуватимуть. Таким чином, весь процес управління колективними правами буде більш організованим, прозорішим та економічно вигіднішим.

Як Ви оцінюєте роботу вітчизняної державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні?
– У першу чергу, я вдячний Державній службі за запрошення на цей захід – радий, що беру в ньому участь. Мені відомо, що Державна служба проводить регулярні конференції, семінари, тренінги з актуальних проблем інтелектуальної власності. Це дуже важливо, оскільки триває постійна робота над вирішенням усіх відкритих питань. Хочу відзначити високий рівень усіх цих заходів. Особливо приємно вразило те, настільки відкрита й зацікавлена аудиторія учасників – її представники долучалися до дискусії з кожної теми без винятку. Для себе відзначив і рівень українських фахівців у сфері ІВ, і рівень заходу. Переконаний, що цей мій візит до України не останній.

Міжнародна конфедерація товариств авторів і композиторів (CISAC) (Confédération internationale des sociétés d'auteurs et compositeurs) – міжнародна неурядова некомерційна організація, яка об'єднує організації з управління авторським правом.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.