Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Реагування на критику - Коментар щодо рівня захисту авторського права та суміжних прав в Україні


Коментує перший заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності України Олексій Янов:

- Розміщені у вітчизняних засобах масової інформації заяви Міжнародного альянсу інтелектуальної власності (IIPA) про те, що ситуація з рівнем захисту авторського права значно погіршилася в Україні за останні два роки, об’єктивно не відповідають дійсності.

По-перше, у 2012 році в центральних органах виконавчої влади проведено планову інвентаризацію комп’ютерних програм з метою здійснення контролю за дотриманням законодавства з питань їх правової охорони та визначення потреби в нових програмах.

Здійснені заходи з легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади засвідчили динаміку поступового зниження рівня піратства (89 % – у 2002 році; 40,01 % – у 2012 році).

6 грудня 2012 року прийнято Закон України "Про Державний бюджет України на 2013 рік", яким передбачені видатки на заходи з легалізації комп’ютерних програм, що використовуються в органах виконавчої влади, на суму 100 млн грн.

На цей час тривають заходи щодо вдосконалення порядку фінансування заходів з легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади та використання відповідних коштів, врахованих у Державному бюджеті України на 2013 рік.

Таким чином, у 2013 році активна позиція держави спрямована на системну легалізацію програмного забезпечення в органах виконавчої влади.

По-друге, триває робота, спрямована на виконання суб’єктами господарювання вимог законодавства, а також удосконалення системи колективного управління в Україні. У зв’язку з цим повідомляємо, що на сьогодні у Верховній Раді України на розгляді знаходиться проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав" (реєстр. № 0902, попередній реєстр. № 6523). На виконання доручення Кабінету Міністрів України Державна служба бере участь у супроводженні цього законопроекту.

Окремий розділ законопроекту стосується врегулювання питань створення та діяльності організацій колективного управління, визначення уповноважених організацій колективного управління. З метою підвищення прозорості та ефективності діяльності таких організацій положеннями законопроекту передбачено, що організації колективного управління зобов’язані щороку інформувати громадськість про свою діяльність та про її результати, зокрема оприлюднювати інформацію про загальну суму зібраної та виплаченої винагороди суб’єктам авторського права та суміжних прав. Крім того, організації в разі звернення до них зазначених суб’єктів повинні надавати інформацію про розмір належної цим суб’єктам винагороди (відрахувань).

Отже, прийняття цього Закону дасть можливість удосконалити систему колективного управління в Україні.

По-третє, увага та робота державних інспекторів з питань інтелектуальної власності управління контролю зосереджена на перевірках суб’єктів та осіб, які у своїй діяльності використовують об’єкти права інтелектуальної власності. Так, протягом 2012 року проведено 396 перевірок на всій території України. За їх результатами державними інспекторами складені та направлені до суду протоколи про адміністративні правопорушення, вилучено понад 26 500 примірників контрафактної продукції.

Одним з пріоритетних напрямів діяльності державних інспекторів є просвітницька та роз’яснювальна робота, спрямована на профілактику правопорушень та запобігання їм у сфері інтелектуальної власності.

З цією метою державні інспектори працюють з окремими групами суб’єктів господарювання щодо роз’яснення дії законодавства у сфері інтелектуальної власності, надають консультації та роз’яснення окремим фізичним і юридичним особам. Доцільно нагадати, що на сьогодні працює лише 19 державних інспекторів по Україні. Наразі триває конкурс на заміщення 8 вакантних посад головних державних інспекторів Державної служби.

Також з метою посилення системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні та вдосконалення форм її захисту Кабінет Міністрів України тільки протягом останніх місяців видав цілу низку доручень. Так, за ініціативи Державної служби Кабінет Міністрів України доручив Раді міністрів АР Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити утворення та діяльність регіональних Координаційних рад з боротьби з порушеннями прав інтелектуальної власності (далі – КР) та щомісяця інформувати Державну службу про результати роботи КР та вжиті заходи щодо припинення порушень. Крім того, Державна служба зобов’язана кожні півроку здійснювати аналіз діяльності регіональних КР та інформувати про результати Кабінет Міністрів України.

Наразі висловлювання про те, що Україна може стати "піратом № 1 у світі", абсолютно безпідставні й завдають шкоди репутації держави. Зважаючи на зазначене, Державна служба інтелектуальної власності України закликає утриматися від коментарів, що не відповідають реальній ситуації сьогодення.

 13.02.2013

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.