Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Міжнародний семінар "Охорона творів та виконань в аудіовізуальній сфері" (22-23 червня 2009 року)


Міжнародний семінар "Охорона творів та виконань в аудіовізуальній сфері"

(22-23 червня 2009 року)

22  червня 2009 року

Сьогодні розпочав роботу міжнародний семінар "Охорона творів та виконань в аудіовізуальній сфері". Організатори заходу - Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України спільно з Всесвітньою організацію інтелектуальної власності (ВОІВ).

У заході беруть участь представники ВОІВ, Міжнародної федерації виробників фільмів (FIAPF), Міжнародної федерації акторів (FIA), Організації колективного управління правами виконавців (SCARP), Асоціації європейських організацій виконавців (AEPO-ARTIS), фахівці з Вірменії, Білорусі, Грузії, Республіки Молдова та Російської Федерації, представники національних органів державної виконавчої та судової влади, організацій колективного управління, творчих спілок, суб’єктів господарської діяльності.

Відкрив міжнародний семінар заступник голови Державного департаменту інтелектуальної власності Валентин Чеботарьов, який, підкресливши надзвичайну важливість і актуальність запропонованої до опрацювання теми семінару, висловив подяку його співорганізаторам - Всесвітній організації інтелектуальної власності, міжнародним експертам - та сподівання на подальшу співпрацю.

Валентин Чеботарьов зазначив, що в Україні сфері використання аудіовізуальної продукції з кожним роком приділяється все більше уваги. Останнім часом це питання є предметом дискусій та гарячих спорів. Така ситуація зумовлюється внутрішніми чинниками, зокрема, підвищенням рівня розуміння всіма учасниками аудіовізуального ринку необхідності дотримання законодавства. Додатковим фактором сприяння розвитку аудіовізуальної сфери виступає зацікавленість з боку міжнародної спільноти до ситуації в України щодо правової охорони вітчизняних та іноземних аудіовізуальних творів.

"В Україні розуміють, що важливим фактором успішного розвитку держави, і, як наслідок, належного рівня життя творчої еліти, виступає послідовна політика в галузі авторського права і суміжних прав, яка направлена, в тому числі, на постійне вдосконалення процесу створення та використання аудіовізуальної продукції, - зазначив Валентин Чеботарьов. - І сьогоднішній семінар, без сумніву, є ще одним важливим кроком у напрямку створення в Україні дієвої та ефективної системи захисту результатів творчої діяльності в аудіовізуальній сфері, що відповідає європейському рівню".

Завідуючий сектором трансферу технологій Управління інвестиційної та інноваційної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України, судовий експерт з питань інтелектуальної власності Олександр Пічкур у своєму виступі зауважив, що законодавство України приведено у відповідність до вимог та норм європейського співтовариства і дає змогу надійно захищати авторське та суміжні права творчих людей.

"Дивує те, що в іноземних колег не виникає в цьому плані питань, а дискусії та гарячі суперечки виникають саме у вітчизняних діячів у цій сфері через непорозуміння між собою. Наразі у Верховну Раду подано на розгляд зміни до Закону України "Про авторське право і суміжні права". Тому ми маємо надії на позитивні зрушення в цьому плані", - зазначив Олександр Пічкур.

У перший день роботи з доповідями на семінарі виступили голова Центрального та Східного Європейського альянсу у сфері авторського права Міхалі Фітчер (Будапешт), заступник Генерального секретаря міжнародного об’єднання профспілок Володимир Камень (Росія), представник міжнародної федерації виробників фільмів Бертран Мольє (FIAFE), виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М’ясникова, генеральний директор асоціації "Укртелемережа" Наталія Клітна, представник SGAE-CISAC Франциско Агілера, заступник голови Української антипіратської асоціації Ігор Михайлов.

В рамках роботи семінару відбувся круглий стіл "Політика та стратегія в аудіовізуальному секторі" та презентація автоматизованої інформаційної системи розподілу винагороди за використання об’єктів авторського права – АІС "Гонорар".

Семінар проводиться на базі Державного підприємства "Український інститут промислової власності” за адресою: м. Київ, вул. Глазунова, 1.

   
Валентин Чеботарьов Віктор Вазкез Лопез
   
Міхалі Фічер Катерина М'ясникова
   
Бертран Мольє
   
   
   

23  червня 2009 року

Міжнародний семінар "Охорона творів та виконань в аудіовізуальній сфері" продовжив свою роботу.

З доповідями на семінарі виступили: старший юридичний радник відділу з питань авторського права, електронної торгівлі та управління ВОІВ Віктор Васкез Лопез, Генеральний секретар AERO-ARTIS Хав’єр Блан (Брюсель), директор Об’єднання підприємств «Український музичний альянс» Павло Калініченко, виконавчий директор Організації колективного управління правами виконавців (SCARP) Хосе Марія Монтес та представники Арменії, Молдови, Грузії, Білорусі, Російської Федерації.

Під час робочих засідань семінару відбулися дискусії з актуальних питань порядку денного, під час яких вітчизняні та закордоні фахівці поділилися власним досвідом.Про свої враження щодо організації та роботи міжнародного семінару розповіли учасники заходу. 

Саулє Тлєвлєсова

Саулє Тлєвлєсова, керівник проектів відділу з питань співробітництва з країнами Європи та Азії, ВОІВ

Як Ви оцінюєте рівень цього семінару?

- Починаючи з 2000 року проводились засідання постійного комітету у галузі авторського права, на яких обговорювалися питання аудіовізуальних творів, був підготовлений проект міжнародного договору про охорону аудіовізуальних виконань, але, на жаль, на Дипломатичній конференції держави-члени не прийшли до узгодженого рішення щодо деяких положень проекту договору, і нам довелось призупинити роботу.

У цьому році 25 травня відбулася 18-та сесія Постійного комітету ВОІВ з авторського права і суміжних прав, на якій вирішено поновити роботу з питань охорони виконань в аудіовізуальній сфері. Секретаріат ВОІВ наголосив на необхідності проведення низки національних і регіональних семінарів для підготовки довідкової інформації з цього питання. У рамках цього рішення ми й проводимо цей семінар в Києві. Україну обрали тому, що у вас є дуже великий ринок і країна здійснює публічне використання величезної кількості фільмів.

Хочу подякувати Уряду України, Державному департаменту інтелектуальної власності, ДП „Український інститут промислової власності”, які допомогли організувати цей захід на такому високу рівні. Спікерами семінару були дуже відомі люди, які знайшли час і можливість поділитися своїм цінним досвідом роботи. Ми запросили пана Міхалі Фічера, голову Центрального та Східного Європейського альянсу у сфері авторського права (Будапешт), який в 1996 році був розробником договорів ВОІВ з авторського права та про виконання і фонограми. Він є автором усіх договорів у галузі авторського права за останні 20 років. Окрім цього, учасниками нашого заходу були Генеральний секретар Всесвітньої конфедерації виконавців (AERO-ARTIS) пан Хав’єр Блан, виконавчий директор організації з колективного виконання артистів-виконавців (SCARP), пан Хосе Маріа Монтес (Мадрид).

На семінарі були присутні пан Бертран Мольє, який впродовж багатьох років був Генеральним директором Всесвітньої асоціації продюсерів - найбільшої організації продюсерів, нині він - консультант цієї організації, директор з питань європейського співробітництва CISAC пан Мітко Чаталбашев, представник Іспанської організації з колективного управління Франциско Агілера.

Хочу також подякувати російським колегам - панові Семенову, який представляв Міжнародну федерацію продюсерів фільмів, і пану Каменю, який представляв профспілку виконавців – організацію, яка налічує 1 200 000 представників галузі культури.

Віктор Вазкез Лопез, старший юридичний радник, відділ з питань авторського права, ВОІВ

Як Ви оцінюєте проведену роботу?

- Надзвичайно корисний семінар, так як ми, представники різних регіонів, мали змогу обмінятися думками щодо захисту аудіовізуальних творів та виконавців, дослідити законодавство країн Центральної та Східної Європи. Особливо це стосується колективних договорів та міжнародного захисту в сфері авторського права. Ми маємо надію, що робочі дискусії допоможуть налагодити виконання законодавства в регіонах. Хочеться відзначити високий рівень організації семінару та подякувати українським колегам.

 
Хав’єр Блан, генеральний секретар AERO-ARTIS

Ваше бачення подальшого розвитку ринку аудіовізуальних засобів?

- Підхід України в плані роботи аудіовізуального сектору дещо відрізняється від підходу Євросоюзу. Вашій країні необхідно зробити деякі кроки до зміни законодавства у сфері авторського права і головне - впровадити його в життя. Для творчих людей це дуже важливо. Загальних формул покращення діяльності немає, ви повинні знайти свій шлях, головне, аби було бажання.

Хав'єр Блан

 
Бертран Мольє, міжнародна федерація виробників фільмів (FIAPF)

Ваше враження від семінару?

 - Прекрасний захід, високий рівень його організації та проведення. Дуже дякую за запрошення. Мене особливо вразила культура вашої країни і, звичайно, вона не може не втілюватися в аудіовізуальних творах. Тому вдосконалення правового поля для захисту аудіовізуальних творів та виконань в Україні дуже важливе для людей мистецтва, ваша нація дуже талановита.

Бертран Мольє

  

Мітко Чаталбашев, директор в європейських справах CISAC

Як Ви оцінюєте стан системи правової охорони авторського права і суміжних прав в Україні?

- Законодавство України в сфері авторського і суміжних прав практично відповідає європейським нормам, однак механізми його реалізації не завжди досконалі. Організаціям колективного управління треба перейти від конфліктів між собою до виконання функцій, які їм довірили автори, а саме до захисту прав цих авторів – збирати, розподіляти і, головне, виплачувати винагороду. Потрібно відпрацювати механізми впровадження законодавства у сфері аудіовізуальних творів, зокрема аудіовізуальних виконань, щоб суб’єкти на ринку в цій галузі були повноправними. 

Сергій Семенов, регіональний представник FIAPF, Російська Федерація

Ваше враження від семінару?

- Дуже цікавий та пізнавальний захід, особливо з точки зору того, що ситуація в Російській Федераціїї та Україні схожі в цьому напрямі. Як на мою думку, то в сучасних економічних умовах для наших країн якнайкращою була б контрактна система, де б сторони виконували прописані домовленості. А системи, що склалися в сфері отримання винагороди в європейських країнах, зокрема Іспанії, Франції, не зовсім підходять для використання в наших умовах.

Сергій Семенов

Проведення семінару ініційовано спільно Держдепартаментом інтелектуальної власності та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності.

Семінар проводився на базі ДП "Український інститут промислової власності" за адресою: м.Київ, вул.Глазунова, 1.

  

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.