Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - "Апеляційна палата - експертиза. Зворотній зв'язок" (19 жовтня 2011 року)


Семінар на тему: "Апеляційна палата - експертиза. Зворотній зв'язок"

(19 жовтня 2011 року)

19 жовтня 2011 року Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба) спільно з Державним підприємством "Український інститут промислової власності" (Інститут) провела семінар на тему "Апеляційна палата – експертиза. Зворотній зв'язок".

Володимир Дмитришин, заступник голови Державної служби, голова Апеляційної палати, під час відкриття заходу наголосив на актуальності питання взаємодії Апеляційної палати Державної служби й закладу експертизи, адже завдання цих органів спрямоване на досягнення однієї мети – прийняття обґрунтованих рішень за заявками на об'єкти інтелектуальної власності та видача «сильних» охоронних документів.

– Наразі відкритим залишається питання щодо правил проведення експертизи – вони досить застарілі, що спричинено перманентними змінами в законодавстві. На мою думку, неприпустимо регулювати проведення експертизи окремими дорученнями чи роз’ясненнями. Ця процедура повинна бути закріплена нормативно, і тоді експертиза зможе працювати ефективно, і, як наслідок, зменшиться кількість звернень до Апеляційної палати, – зауважив Володимир Дмитришин.

Володимир Дмитришин

Оксана Жмурко, начальник відділу організації адміністративного захисту прав Інституту, здійснила огляд кількісних показників розгляду заперечень проти рішень Державної служби, які надійшли до Апеляційної палати:

– Якщо порівняти кількість заперечень, поданих у 2011 році, з кількістю заперечень, які надійшли у 2008 та 2009 роках, то можна констатувати однаковий рівень цього показника в зазначені роки. У 2010 році за всіма об’єктами промислової власності кількість поданих заперечень була майже удвічі меншою. Що стосується розгляду заперечень у 2011 році, то станом на 1 жовтня цього року членами Апеляційної палати було розглянуто 11 заперечень щодо винаходів і корисних моделей та 39 – проти рішень за заявками на знаки для товарів і послуг. З розглянутих заперечень 22 – задоволено повністю, 9 – задоволено частково й 19 – відмовлено у задоволенні.

Оксана Жмурко

Тетяна Салфетник, начальник відділення організації захисту прав Інституту, акцентувала увагу присутніх на основних підходах Апеляційної палати до розгляду заперечень на винаходи й корисні моделі:

– Колегія Апеляційної палати розглядає й аналізує матеріали заперечень і матеріали заявок. Розглядає запити та повідомлення, висновки експертизи, перевіряє, чи враховані експертизою відповіді заявника, чи не було порушень процедури розгляду заявки, чи обґрунтований прийнятий експертом висновок.

Тетяна Салфетник

Ольга Теньова, головний спеціаліст відділу організації адміністративного захисту прав Інституту, підкреслила, що під час розгляду заперечення колегія Апеляційної палати оцінює докази, всебічно, об'єктивно та в повному обсязі розглядаючи всі обставини, якими апелянт обґрунтовує заперечення, у їх сукупності, керуючись законом.

Ольга Теньова

Доповідачами також були наведені приклади з розгляду заперечень проти рішень Державної служби щодо набуття прав на винаходи, корисні моделі та знаки для товарів і послуг.

Заступник начальника відділення експертизи заявок на винаходи і корисні моделі Інституту – Федір Луценко – поінформував учасників заходу про взаємодію Апеляційної палати та експертизи.

Федір Луценко

Під час заходу учасники обговорили питання щодо удосконалення взаємодії Апеляційної палати та експертизи та можливі шляхи вирішення проблем участі експертів в засіданнях колегій Апеляційної палати.

Інна Шатова, заступник голови Апеляційної палати, заступник начальника управління промислової власності Державної служби, надала кваліфіковані відповіді на зауваження й пропозиції експертів Інституту.

Інна Шатова

Підсумовуючи роботу семінару, Володимир Дмитришин повідомив учасникам про найближчі плани роботи Апеляційної палати:

– Зараз Державною службою готується пленум Апеляційної палати, і всі питання, які сьогодні обговорювалися, будуть винесені на його розгляд. Пропоную експертам Інституту взяти участь у засіданні пленуму, і дякую всім присутнім за плідну роботу.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.