Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Міжнародний семінар з питань захисту авторського права (30 червня 2010 року)


Міжнародний семінар з питань захисту авторського права

30 червня 2010 року розпочався Міжнародний семінар з питань колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав у музичній сфері.

30 червня 2010 року в Державному підприємстві "Український інститут промислової власності" розпочався Міжнародний семінар з питань колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав у музичній сфері. Організатори заходу: Міністерство освіти і науки України, Державний департамент інтелектуальної власності (Держдепартамент), Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ), Міжнародна федерація фонографічної індустрії (IFPI).

Відкрив захід голова Держдепартаменту Микола Паладій. Він, зокрема, зазначив:
– Щиро радий вітати всіх присутніх на цьому представницькому міжнародному форумі. Вважаємо за велику честь участь у сьогоднішньому семінарі Генерального директора ВОІВ д-ра Френсіса Гаррі. Він тісно співпрацює з патентним відомством нашої держави й у всьому нам допомагає. Для нас дуже важливим є вивчення досвіду ВОІВ, IFPI, інших міжнародних організацій та представників окремих країн, які приїхали до нас, аби поділитися своїми знаннями й практичними здобутками. Розуміємо, що на нас ще чекає багато роботи – і в плані імплементації національного законодавства до норм Європейського Союзу, і в плані боротьби з піратством тощо. Упевнений, що спільними зусиллями ми зможемо вирішити більшість проблемних питань у сфері авторського права та суміжних прав, які є сьогодні.
Гадаю, рідко який міжнародний семінар може похизуватися тим, що в його відкритті брав участь Генеральний директор ВОІВ. Тому вітаю всіх присутніх з такою нагодою, – завершив Микола Паладій.

З вітальним словом на адресу учасників семінару звернувся д-р Френсіс Гаррі. Він подякував за запрошення та зазначив у промові таке:
– Для мене велика честь бути на відкритті семінару, присвяченому захисту авторських прав у музичній сфері, саме в Україні – країні з багатою культурною спадщиною. Це дуже символічно. Останнім часом ми тісно співпрацюємо і з Урядом України і, зокрема, з Держдепартаментом у питаннях кооперації зусиль щодо посилення охорони прав інтелектуальної власності.
У сучасному світі постійних змін, високих цифрових технологій, які створюють чудові імітації записів, розвиток творчості та питання розповсюдження творів є проблемою. І саме колективний менеджмент відіграє велику роль у вирішенні цих питань, особливо на глобальному міжнародному рівні. Я гадаю, що на цьому семінарі ми будемо обговорювати такі питання, і дуже сподіваюся на його продуктивність, – підсумував пан Гаррі.

З вітальним словом виступив заступник міністра освіти і науки України Віктор Івченко. Він зупинився на питаннях розбудови системи колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав в Україні:
– Ми сприймаємо візит Генерального директора ВОІВ до Києва як визнання з боку міжнародної спільноти успіхів України у сфері правової охорони інтелектуальної власності та підтвердження перспектив нашої подальшої співпраці з ВОІВ.
За останні роки в Україні розбудова системи колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав набула всіх ознак державної політики. В Україні створено розгалужене законодавство в цій сфері, яке за оцінками поважних міжнародних організацій та відомих у світі експертів визнане одним з найкращих у Європі. На цей час розроблено механізми практичної реалізації правових норм і розбудовано відповідну інфраструктуру. Наша держава приєдналася до основних міжнародних договорів у сфері авторського права і суміжних прав. Вирішення значного обсягу проблемних питань саме в цій галузі сприяло вступу України до СОТ у травні 2008 року.
Але, звісно, є й певні проблеми, які стануть предметом обговорення на сьогоднішньому міжнародному семінарі, – завершив Віктор Івченко.

У ході семінару учасники розглянули низку актуальних тем.

Володимир Жаров, перший заступник голови Держдепартаменту, у виступі детально зупинився на основних аспектах національного законодавства у сфері авторського права і суміжних прав. Він зазначив:
– Питанням авторського права і суміжних прав, у тому числі колективного управління, приділяється особлива увага на державному рівні.
Відповідно до законодавства у сфері авторського права і суміжних прав Держдепартамент виконує такі функції:

  • веде облік організацій колективного управління (ОКУ);
  • визначає уповноважені ОКУ;
  • здійснює нагляд за діяльністю ОКУ, надає їм методичну допомогу;
  • здійснює посередництво в переговорах і під час вирішення конфліктів між ОКУ, а також між ОКУ й суб’єктами авторського права і суміжних прав.

Держдепартамент відповідно до законодавства здійснює нагляд за діяльністю організацій колективного управління. Розміри винагороди за використання об’єктів авторського права і суміжних прав, зібраної організаціями у 2009 році, склали понад 31 млн. грн.
Підсумовуючи, слід зазначити, що потрібні подальші напрацювання в цій сфер галузі – для створення не лише функціональної, але й ефективної системи колективного управління. З цією метою розроблений проект Закону, який передбачає внесення змін до Закону України "Про авторське право і суміжні права" в частині вдосконалення питань створення та діяльності ОКУ з урахуванням міжнародного досвіду у сфері інтелектуальної власності та напрацьованої практики, – зазначив Володимир Жаров.

Також у перший день учасники розглянули такі теми:
1. Практична реалізація норм міжнародного та національного законодавства з питань використання об’єктів авторського права і суміжних прав в мережі Інтернет.
Доповідачі:
Йорген Бломквіст, керівник відділу авторського права ВОІВ;
Лорі Рехард, консультант IFPI;
Олексій Арданов, головний спеціаліст відділу з питань авторського права і суміжних прав Держдепартаменту.

2. Важливість прав виконавців та виробників фонограм для музичної індустрії. Міжнародний досвід збору винагороди за використання музичних творів. Статистичні дані.
Доповідачі:
Енн Йенсеніс, Генеральний Секретар Ради організацій колективного управління правами виконавців (SCAPR);
Лорі Рехард, консультант IFPI.

3. Міжнародний досвід діяльності організацій колективного управління в музичній сфері. Розробка плану діяльності організацій колективного управління та його практична реалізація. Взаємодія між організаціями колективного управління, що управляють майновими правами суб’єктів авторського права та суб’єктів суміжних прав.
Доповідачі:
Аннег Севінга, начальник відділу міжнародних відносин організації колективного управління у сфері суміжних прав SENA, Нідерланди;
Антоніо Гуісасола, Генеральний директор організації колективного управління AGEDI, Іспанія.

Тамара Давиденко Олексій Арданов

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.