Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - XV Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ІВ" (2010) - Учасники про конференцію


Учасники про конференцію

XV Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми інтелектуальної власності", яка нещодавно відбулася в м.Свалява, справила позитивні враження на учасників з різних країн.

Організатори заходу – Державний департамент інтелектуальної власності спільно з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності та Європейським патентним відомством.

Міхал СвантнерДиректор відділу з питань співробітництва з деякими країнами Європи та Азії Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Міхал Свантнер у своєму виступі, зокрема, підкреслив актуальність та важливість проведення XV Міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми інтелектуальної власності" як для забезпечення реалізації державної політики європейської інтеграції України, так і для вдосконалення норм вітчизняного законодавства у сфері інтелектуальної власності, а також з точки зору практичних аспектів охорони ІВ. Пан Міхал Свантнер відзначив, що "в плані двостороннього співробітництва між ВОІВ та Урядом України, Державним департаментом інтелектуальної власності налагоджені чудові взаємостосунки".

"З приємністю хочу констатувати, що керівництво та фахівці Держдепартаменту беруть активну участь в іноді навіть гарячих дискусіях ВОІВ з питань розвитку та шляхів удосконалення міжнародних норм з питань охорони прав інтелектуальної власності. Вони завоювали високу репутацію на міжнародному рівні завдяки своєму прагненню відстоювати позиції України у світі, і нам хотілося б, щоб інші країни регіону так само рішуче, активно й наполегливо брали участь у дискусіях ВОІВ з питань інтелектуальної власності", – підкреслив Міхал Свантнер.

Серед останніх спільних досягнень ВОІВ і Держдепартаменту Міхал Свантнер відзначив проведення міжнародної Літньої школи Академії ВОІВ з інтелектуальної власності влітку 2009 року в Одесі. Високим рівнем організації заходу, а також схвальними відгуками учасників зумовлене рішення проводити Літню школу з інтелектуальної власності в Україні щороку. Це має велике міжнародне значення й демонструє високий рівень Держдепартаменту та його активну участь у стратегічних напрямах діяльності ВОІВ.

Міхал Свантнер з приємністю відзначив чудову атмосферу Закарпатського краю, у якому проходила XV Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми інтелектуальної власності": "Нас надихає історична традиція, багатонаціональний людський ресурс цього регіону з надзвичайною силою інтелекту, оскільки саме в цьому географічному регіоні України живуть і творять фахівці різних народів – українці, румуни, поляки, угорці, чехи, словаки та інші, – такий спільний рух уперед у взаємоповазі та співробітництві для розвитку своєї країни, свого регіону, для розвитку науки й винахідництва є своєрідною моделлю всієї Європи".

Під час конференції враженнями про її проведення поділилися й інші учасники – фахівці з питань інтелектуальної власності з різних країн.

Олексій БічурінОлексій Бічурін, начальник Центру з колективного управління майновими правами, Національний центр інтелектуальної власності, Республіка Білорусь, м.Мінськ

– Враження від конференції дуже позитивні. Вдалося почути багато нового й корисного, подумати над усім тим, що необхідно для роботи.

Ініціатива з боку Держдепартаменту гідна всілякої підтримки. Це чудовий форум, на якому можна обговорити схожі проблеми наших держав та зрозуміти, які заходи впроваджуються, які кроки робляться, у якому напрямі рухатися, щоб спільно прийти до їх вирішення, зокрема в питанні аудіовізуальних творів, якому був присвячений окремий семінар.

Дякую українській стороні за активність, правильно вибрану тему семінару, який відбувся під час конференції, насичену програму, цікавих доповідачів, а головне – своєчасність піднятих питань. Проблеми, у принципі, відносяться до міжнародного порядку денного, і їх обговорення на регіональному рівні особливо корисне для вироблення загальної позиції, з якою можна потім виступати на форумі ВОІВ.

Я сподіваюся, що й надалі співробітничатимемо з широкого спектра питань, тим паче, що ми працюємо на загальні завдання й мету.

Маді Саданов, директор філії Республіканського державного казенного підприємства "Національний інститут інтелектуальної власності", Республіка Казахстан, м.Астана

– Інтерес світового співтовариства до питань охорони інтелектуальної власності зростає щороку. Розвиток міжнародного співробітництва у цій сфері – пріоритет нашого патентного відомства. Наразі Республіка Казахстан має понад 20 міжнародних та двосторонніх договорів у сфері інтелектуальної власності та планує й надалі поглиблювати співпрацю з іншими країнами. У галузі інтелектуальної власності ми маємо дуже міцні зв’язки з Україною. Хочу відзначити високий професійний рівень патентного відомства України. Під час конференції, присвяченої актуальним проблемам інтелектуальної власності, її учасниками спільно сформульовані нові завдання, які, сподіваюся, стануть імпульсом до подальшого поглиблення співпраці між нашими країнами.

Андрій Тринколенко, керівник служби правового забезпечення Національного інституту інтелектуальної власності, Республіка Казахстан, м.Астана

– Дякую за організацію заходу та вибір чудового місця проведення конференції. Відзначу, що багато важливої й необхідної інформації додалося до нашого професійного багажу.

Для подальшої роботи з’ясував питання, які стосуються експертизи заявок на патенти на винаходи у галузі фармацевтики.Після повернення до Казахстану вноситимемо пропозицію щодо змін до законодавства в частині відміни листів згоди.

У квітні в нас проходитиме конкурс винахідників. Звичайно, було б приємно бачити керівництво Держдепартаменту та Українського інституту промислової власності на цьому заході. Ми хочемо прийняти на такому ж високому рівні фахівців з інтелектуальної власності з України.

Маді Саданов

Андрій Тринколенко
Тетяна Райлян, експерт відділу міжнародних товарних знаків, Державне агентств з інтелектуальної власності, Молдова, м.Кишинеу

Тетяна Райлян– Я дізналася багато нового, зокрема з практики проведення експертизи заявок на товарні знаки в Україні. Сподобалося багато доповідей, а особливо – про паразитичний маркетинг. Конференція для мене – це можливість обмінятися досвідом. З колегами з Казахстану, наприклад, вдалося обговорили важливі теми, які цікавлять нас усіх.

Присутність на такого роду заході дуже корисна для мене. Я вважаю, що все організовано на дуже високому рівні.

ДП "Український інститут промислової власності", Україна, м.Київ

Перший заступник директора Лев Глухівський

– Пленарні засідання XV міжнародної науково-практичної конференції та робота її секцій проходили на високому рівні з використанням сучасних інформаційних технологій. Я головував на двох секціях – "Захист прав інтелектуальної власності в адміністративному та судовому порядку" та "Правова охорона винаходів". Робота була дуже насиченою й конструктивною. Усі виступи, заплановані в межах обох секцій, відбулися. Вони викликали жвавий інтерес учасників засідань. Доповідачам ставили багато запитань. Гадаю, конференція принесла велику користь експертам нашого Інституту, які на високому професійному рівні представили власні досягнення та запозичили досвід фахівців інших патентних відомств. Що стосується іноземних учасників, то вельми репрезентативною була делегація Республіки Казахстан. Представники їхнього патентного відомства брали участь у роботі всіх секцій та виступили з ґрунтовними доповідями.

Начальник відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем Наталія Петрова

- Рівень цієї конференції можна вважати найвищим серед тих, які проводилися останнім часом, – і за організацією та технічною базою, і за складом учасників, і за тематичною різноманітністю тем, які обговорювалися, і за кількістю секцій. Настільки цікаві теми розглядалися на секціях, що мені особисто хотілося взяти участь одночасно в декількох.

Щодо роботи секції, яка була присвячена експертизі винаходів, маю відзначити, що цього разу від нашого Інституту було багато молодих експертів. Тематика виступів стосувалася майже всіх галузей промисловості, за якими подаються заявки на отримання охоронного документа, – органічна хімія і фармацевтика, металургія, механіка будівництва тощо. У доповідях піднімалися саме такі питання процесу експертизи, які останнім часом особливо актуальні, що дуже зацікавило учасників. Високий професійний рівень виступів було відзначено всіма присутніми на секції. Доповідачі представили різноманітні аспекти експертизи, навели багато конкретних прикладів, щоб було зрозуміло, яких помилок слід уникати, чому експертиза має виносити саме такі рішення тощо. Тобто всі нюанси процесу були висвітлені таким чином, аби заявник у кінцевому рахунку мав змогу отримати "сильний" охоронний документ.

Хочу відзначити цікаву доповідь представника патентного відомства Республіки Казахстан. Також було дуже приємно, коли після засідання до мене підійшла керівник служби винаходів, корисних моделей і селекційних досягнень патентного відомства Республіки Казахстан Алтинай Батирбекова й висловила бажання приїхати на стажування до нашого Інституту.

Наталія Петрова та Лев Глухівський

Начальник відділення експертизи заявок на позначення та промислові зразки Василь Банніков

Василь Банніков– Загальний рівень цієї конференції був дуже високий. Проходила конструктивна робота в секціях. Крім фахівців нашого інституту, виступали представники Республіки Казахстан та Молдови. Дуже важливим і продуктивним у роботі було те, що постійно відбувався обмін інформацією, спілкування мало формі діалогу. Учасники залишилися задоволені результатами роботи секції та подякували за можливість набуття нового досвіду в питаннях правової охорони позначень.

У межах XV Міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми інтелектуальної власності" відбувся міжнародний семінар з питань охорони аудіовізуальних творів та виконань. Цей захід привернув особливу увагу учасників. Його модератором була начальник відділу з питань авторського права і суміжних прав Держдепартаменту Тамара Давиденко.

– Дякую нашим партнерам з ВОІВ за спільну організацію такого змістовного насиченого заходу, який зібрав фахівців різних країн з питань охорони аудіовізуальних творів та виконань.

Учасники міжрегіонального семінару ВОІВ, який проводився цього разу в межах конференції, розглянули чимало актуальних питань і відзначили, що цей захід став логічним продовженням міжнародного семінару, проведеного в червні 2009 року в м.Київ. Якщо захід відбувся один раз – це випадковість, якщо двічі, то це – традиція, а якщо такі семінари проводитимуться і в подальшому – то це може стати системою. І ми спільно з усіма учасниками вирішили розвивати систему проведення таких заходів і отримали підтримку ВОІВ.

На першому семінарі багато уваги приділялося питанням законодавства – як міжнародного, так і національного. А на цьому вдалося розглянути чимало практичних питань у сфері охорони аудіовізуальних творів та виконань. Дуже вдячна представникам Європейського Союзу, ВОІВ, Швейцарії, Іспанії, Великої Британії, Росії, Вірменії, Білорусі та іншим за активну участь і конструктивну роботу. Наш семінар пройшов на високому рівні й має значний потенціал. Підтвердженням цього є широке коло питань, які піднімалися в кулуарах.

Зазначу, що спільна праця представників різних країн має очевидні результати, – передбачається винесення проекту Міжнародного договору по охороні аудіовізуальних творів та виконань на розгляд Дипломатичної конференції. Це питання знаходиться під патронатом ВОІВ.

Мене дуже тішить думка про те, що весь отриманий учасниками семінару досвід буде обов’язково використаний на благо розвитку творчості в кожній країні.

Сергій Семенов, регіональний представник, Міжнародна федерація асоціацій кінопродюсерів (FIAPF), Російська Федерація, м.Москва

– В Україні ситуація з аудіовізуальними творами й винагородами та авторським правом відмінна від тої, яка склалася в нашій державі. Автори виконання мають право отримувати винагороду за кожне використання твору, що дає підставу говорити про те, що в законодавстві України є певні передумови для існування справедливої винагороди, про що йшлося на семінарі.

Наскільки я зрозумів на семінарі, в Україні створюються організації з колективного управління, які забезпечують збір винагород. Подивимося, наскільки це буде перспективно, реально і виграшно для авторів і всієї кіноіндустрії.

Спасибі нашим колегам за те, що діляться своїм досвідом. Україна – незалежна держава, робить так, як це потрібно всім, якщо є суспільний консенсус у цьому питанні. Якщо в Україні запроваджуватиметься справедлива винагорода для аудіовізуальних авторів, ми з цікавістю спостерігатимемо за успішністю таких нововведень.

Сергій Семенов Тамара Давиденко


Сусанна Нарсисян, радник агентства з питань інтелектуальної власності Республіка Вірменія, м.Єреван

Сусанна Нарсисян– Я вдруге в Україні на такому семінарі, минулого року була в Києві. І хочу відзначити прекрасну організацію заходів. Семінари дуже насичені, інформаційно наповнені. Ми всі тут навчаємося, і це дуже корисно, тому що спеціалістів у галузі охорони аудіовізуальних творів та виконань мало. Отриманий досвід обов’язково будемо застосовувати на практиці, щоб досягнути кращих результатів у цій сфері. У кожній країні є позитивний досвід, який варто перейняти. Творча діяльність – це багатство країни. І потрібно зробити все можливе, щоб творча людина почувала себе комфортно та надійно у власній країні, маючи відповідну захищеність власних напрацювань.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.