Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Засідання Наглядового комітету з питань реалізації проекту Twinning (25.09.2015)


 Успішний результат роботи проекту Twinning: шосте засідання Наглядового комітету

24 вересня 2015 року в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) відбулася шоста робоча зустріч з членами Наглядового комітету з питань реалізації проекту Twinning (Наглядовий комітет). У заході взяли участь також фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності України, представники Мінекономрозвитку, судді Вищого господарського суду України, представники Національного агентства України з питань державної служби.

Голова ДСІВ Алла Жарінова подякувала колегам і членам Наглядового комітету за постійну підтримку та фахову допомогу, висловила головне побажання – продовжити ефективну роботу з реалізації заходів проекту Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» й у наступному кварталі. Також Голова ДСІВ повідомила колегам, що законопроект про Інтернет уже проходить стадію громадського обговорення на сайті Мінекономрозвитку: важливо, що за основу взяті рекомендації експерта проекту Тwinning – доктора Міхалі Фічора (Президента Угорської Ради з авторського права).

– Завдяки фаховій роботі співробітників ДСІВ та експертній роботі європейських колег проекту Тwinning ми заклали дієві правові механізми в спільно розроблений законопроект «Про колективне управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав». Його прийняття вкрай необхідне, адже дозволить забезпечити прозорість діяльності ОКУ, і ДСІВ як орган виконавчої влади прагне саме цього, – наголосила Алла Жарінова.

Радник проекту Twinning Пабло Роденас проаналізував три напрями роботи (шість місій), за якими працювали в цьому кварталі експерти, й акцентував увагу присутніх на високій результативності проведеної роботи. Відбулася низка фахових зустрічей, семінарів, тренінгів – як для фахівців системи, так і для представників інших зацікавлених органів влади. Спільне опрацювання проектних питань та експертні консультації допоможуть українським колегам зрозуміти, як працює суддівський корпус у європейських країнах та провідні патентні відомства ЄС, – упевнений Пабло Роденас.

Керівник проекту Twinning від ЄС Крістіна Фернандез (Іспанія) звернула увагу на те, що досягнення насправді значні й робота проекту зараз на важливому етапі:

– Безкомпромісним і головним для всіх нас є одне питання – доля всіх розроблених законопроектів, над якими працювали європейські експерти. Від цього залежать також подальші наші міркування про розвиток і зміст подальшої роботи в межах проекту та про забезпечення ефективності останнього для України, – наголосила пані Фернандез.

Стурбованість щодо затримки в просуванні розроблених законопроектів, зокрема комплексного законопроекту про п’ять об’єктів промислової власності, висловили колеги з Представництва ЄС в Україні – Хуана Мера Кабелло, Віра Рибак та Оксана Попруга.

– Ми зобов’язалися виконувати контракт, який фінансується за кошти ЄС. Робота виконується максимально серйозно, і результати іноді перевищують наші очікування. А турбує те, що законопроекти, які спрямовані посприяти Україні в цілому покращити законодавство у сфері ІВ, так довго не приймаються та затримуються на вищих рівнях влади, – висловила думку колег Хуана Мера Кабелло. – Усі експертні думки, враховані українськими фахівцями ДСІВ під час розробки законопроектів з колегами проекту Twinning, повністю відповідають вимогам ЄС, – підкреслила вона.

Присутня на заході директор Департаменту інновацій та ІВ Мінекономрозвитку Олена Мініч зазначила, що міністерство врахує всі пропозиції, надані європейськими експертами фахівцям ДСІВ під час розробки законопроектів, аби ефективно імплементувати до норм і положень ЄС реформи та політику, яку проводить МЕРТ.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.