Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Різне - Обговорення концептуальних засад набуття та реалізації прав ІВ (11 вересня 2015 року)


Обговорено концептуальні засади набуття й реалізації прав ІВ

11 вересня 2015 року в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) обговорено концептуальні засади набуття та реалізації прав інтелектуальної власності (ІВ).

За словами Голови ДСІВ Алли Жарінової, наразі в країні відбуваються масштабні реформи, і сфера ІВ не є винятком.

– Ми переконані в тому, що реформування галузі ІВ має базуватися на розумінні її особливостей, враховувати сучасні тенденції правової охорони ІВ та відповідний досвід Європейського Союзу. Реформування передбачає наявність візії, формування якої зумовлює необхідність проведення ґрунтовних досліджень ринку ІВ, специфіки використання об'єктів у різних сферах та проблем, які виникають у зв'язку з цим. Проте в сучасних соціально-економічних умовах ми маємо поєднувати в часі відповідні дослідження й реформування, – підкреслила Алла Жарінова.

Голова ДСІВ впевнена, що саме спільно з громадськістю потрібно обговорити базові, вихідні ідеї, які мають лягти в основу подальшої діяльності ДСІВ з удосконалення системи правової охорони ІВ.

– Також ми ініціюємо опитування представників сфери щодо актуальних проблем, над вирішенням яких має працювати ДСІВ в короткостроковому періоді. Проведення громадських консультацій під час перегляду положень відповідного законодавства є усталеною практикою Європейського Союзу. Найближчим часом на сайті ДСІВ буде розміщено анкету, розроблену з урахуванням досвіду ЄС та Всесвітньої організації інтелектуальної власності, – і всі зацікавлені особи зможуть висловити свої пропозиції. Результати цього опитування ляжуть в основу розроблення національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності України, – зазначила Алла Жарінова.

«Концептуальні засади: набуття і реалізації прав ІВ» презентував начальник відділу організації захисту прав та розгляду звернень громадян Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» Микола Потоцький. Він, зокрема, зупинився на важливості деталізації концептуальних засад набуття та реалізації прав ІВ, під час діалогу з учасниками заходу обговорено всі проблемні питання, разом внесено конструктивні пропозиції та побажання.

Участь у заході взяли науковці, адвокати, патентні повірені, судові експерти, представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, фахівці Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», представники Асоціації патентних повірених України, Асоціації правників України, Асоціації адвокатів України, експерти проекту «EasyBusiness» та інші фахівці у сфері ІВ.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.