Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінари ЄВРО 2012 (2012 рік) - м. Харків (11 квітня 2012 року)


Регіональний науково-практичний семінар
на тему "Набуття і захист прав інтелектуальної власності
Об’єднання європейських футбольних асоціацій та його комерційних партнерів"


(м.Харків, 11 квітня 2012 року)

11 квітня 2012 року в м. Харків відбувся регіональний науково-практичний семінар на тему: "Набуття і захист прав інтелектуальної власності Об’єднання європейських футбольних асоціацій (УЄФА) та його комерційних партнерів".

Учасниками заходу стали фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності України, представники держадміністрації Харкова, Харківської обласної митниці, а також патентні повірені, адвокати, юристи, бізнесові кола, працівники засобів масової інформації та інші зацікавлені особи. Обговорювалися практичні питання організації захисту прав інтелектуальної власності УЄФА в ході підготовки та проведення фінального турніру чемпіонату Європи з футболу УЄФА ЄВРО 2012™.

Розпочинаючи семінар, заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності України Володимир Дмитришин зосередив увагу учасників на особливій актуальності заходу у зв’язку з наближенням дати проведення чемпіонату ЄВРО-2012.

– Одним з головних завдань 11-ї Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2010 року № 357, є забезпечення організації захисту прав інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів. У свою чергу, Державна служба активно працює над виконанням цих завдань, зокрема впроваджено автоматизовану базу даних інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів; розроблено та затверджено тимчасові правила виконання процедурних вимог УЄФА під час проведення експертизи заявок на знаки для товарів і послуг та заявок на промислові зразки; видано низку методичних рекомендацій щодо забезпечення виконання вимог УЄФА; проведено конференції та практичні семінари тощо. Нині в Україні на ім’я УЄФА чинні 52 міжнародні реєстрації знаків, 18 свідоцтв України на знаки для товарів і послуг та 6 патентів на промислові зразки, - повідомив Володимир Дмитришин.

У виступі він також ознайомив присутніх з основними заходами, які проводяться Державною службою для забезпечення набуття й захисту прав інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів.

Заступник міського голови з питань сім’ї, молоді, спорту та підготовки до Євро-2012 Харківської міської ради Олександр Попов також привітав присутніх і побажав успішної роботи учасникам семінару.

Від Харківської обласної митниці зі вступним словом виступив Володимир Сухенко, начальник сектора з питань захисту прав інтелектуальної власності. Він розповів аудиторії про можливості Держмитслужби України щодо захисту прав інтелектуальної власності УЄФА.

О.Попов

В.Сухенко

Заступник директора з правового забезпечення Державного підприємства "Український інститут промислової власності" (ДП "УІПВ") Ірина Василенко проаналізувала сучасний стан відповідної нормативно-правової бази, зокрема, ознайомила присутніх з проектом Закону України “Про права інтелектуальної власності та репутацію Об’єднання європейських футбольних асоціацій”, який з 26.03.2012 р. знаходиться у Верховній Раді України. Вона також зазначила, що з усіма нормативно-правовими актами й методичними виданнями щодо захисту прав інтелектуальної власності УЄФА можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної служби.

Свої доповіді під час семінару виголосили й інші фахівці ДП "УІПВ". Начальник відділення розробки законодавства у сфері промислової власності Марія Василенко висвітлила питання паразитичного маркетингу як виду протизаконної діяльності та окреслила засоби боротьби з ним.

Інна Костенко, начальник відділу заходів з охорони інтелектуальної власності, презентувала аудиторії тему "Програма охорони прав, пов’язаних з проведенням чемпіонату УЄФА ЄВРО-2012".

Головний спеціаліст сектора моніторингу правозастосування відділення організації захисту прав Ірина Атаманова розповіла про автоматизовану базу даних інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів. Вона зупинилася на призначенні цієї бази, її структурі та особливостях користування цим ресурсом.

Основні положення рекомендацій для ЗМІ з використання офіційних знаків УЄФА проаналізувала у своїй доповіді Наталія Порохніцька - головний спеціаліст відділу заходів з охорони інтелектуальної власності.

І.Василенко

А.Катеринчук

Н.ПорохніцькаТакож на семінарі виступив провідний юрисконсульт підприємства «ПрАТ "Україна Футбол Інтернешнл"» Андрій Катеринчук, який розповів слухачам про особливості практики захисту прав інтелектуальної власності у Федерації футболу України як приймаючій асоціації.

Актуальність теми семінару та значний інтерес аудиторії до питань набуття й захисту прав інтелектуальної власності, зокрема прав УЄФА та його комерційних партнерів під час підготовки й проведення чемпіонату ЄВРО-2012, спричинили жваві дискусії. Тож доповідачам довелося відповісти на велику кількість запитань учасників.

Протягом квітня – травня цього року такі заходи відбудуться також у Донецьку, Києві та Львові.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.