Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Різне - Форум з інтелектуальної власності IPF 2014 (26 червня 2014 року)


 Фахівці обговорили питання розвитку сфери інтелектуальної власності

26 червня 2014 року в Києві відбувся Форум з інтелектуальної власності (Форум), організований видавництвом «Юридична практика» спільно з Державною службою інтелектуальної власності України (Державна служба).

До заходу долучилося широке коло фахівців різних гілок сфери інтелектуальної власності (ІВ). Під час сесій з доповідями виступили голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, директор НДІ ІВ Національної академії правових наук України Олена Орлюк, президент Американської торгової палати (АСС) Бернард Кейсі, директор BASCAP ICC Джефрі П. Харді, голова Всесвітньої групи з боротьби з підробками і піратством (GACG Network) Джон Андерсон та ін.

У програму обговорень увійшла низка актуальних тем сфери ІВ. Зокрема, учасники говорили про розвиток сфери ІВ як підґрунтя інвестиційної привабливості України, розглянули аспекти європейського майбутнього національного ринку ІВ; зупинилися на питаннях захисту прав ІВ. Також учасники приділили значну увагу питанням судової практики у сфері ІВ, обговорили ризики та перспективи для українського бізнесу у сфері ІВ у зв’язку з підписанням Угоди про асоціацію з ЄС, торкнулися питання правових наслідків у сфері ІВ з огляду на проблему анексії Криму тощо.

Голова державної служби Микола Ковіня, відкриваючи захід, привітав учасників Форуму з гарною можливістю обговорити нагальні проблеми галузі ІВ, обмінятися досвідом та пообіцяв, що така традиція буде щорічною, а в майбутньому Форум стане міжнародним заходом.

 

Микола Ковіня

Богдан Львов

Бернард Кейсі

Олена Орлюк

 Джефрі П. Харді

Джон Андерсон

 

Обговорюючи європейські перспективи національного ринку ІВ, Микола Ковіня представив аудиторії Національну стратегію розвитку сфери ІВ на період до 2018 року, детально зупинившись на окремих положеннях документа.

Інна Шатова, заступник начальника управління – начальник відділу промислової власності Державної служби – у своїй доповіді зупинилася на проблемах правової охорони географічних зазначень, охопивши, зокрема, аспект Угоди про асоціацію з ЄС. Вона також порушила проблемні питання, пов’язані з охороною географічних зазначень після анексії Криму.

Учасники заходу озвучили багато запитань, на які доповідачі дали докладні й вичерпні відповіді.

 

Інна Шатова

Ірина Василенко

 

Багатопланова тема захисту прав ІВ розглядалася на форумі в межах трьох паралельних секцій – захист прав ІВ у сфері ІТ-технологій, адміністративний порядок захисту прав ІВ та національна й міжнародна охорона промислової власності.

Заступник директора Державного підприємства «Український інститут промислової власності», заступник голови Апеляційної палати Державної служби Ірина Василенко представила на розгляд слухачів секції аспекти роботи Апеляційної палати, зокрема, торкнулася питань регламенту, процедури тощо. Говорячи про особливості розгляду заперечень, Ірина Василенко наголосила, що головна особливість діяльності Апеляційної палати в цьому питанні має свою специфіку: представники цього органу намагаються максимально йти назустріч заявнику, шукати всі можливості, аби надати правову охорону об’єкту ІВ.

Питання вдосконалення правової охорони комп’ютерних програм в Україні висвітлив в.о. начальника відділу авторського та суміжних прав Державної служби Олексій Арданов.

З-поміж інших питань значну увагу організатори приділили роботі сесії з питань судової практики у сфері ІВ. Широке представництво судового корпусу дозволило учасникам форуму ознайомитися із сучасним станом забезпечення розгляду справ щодо захисту прав ІВ у суді, поставити додаткові запитання.

Зокрема, розглядалося питання щодо заповнення законодавчих прогалин за допомогою правозастосовної практики у сфері ІВ, організаційних заходів Вищого господарського суду, аналізувалися проблеми підсудності спорів у галузі ІВ, кримінальних переслідувань за порушення прав на торговельні марки, оспорювання патентів на промислові зразки тощо.

На зазначеній сесії виступили суддя Верховного Суду України Лілія Григор'єва, секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігор Бенедисюк, суддя Вищого адміністративного суду України Наталія Блажівська, партнер ПЮА «Дубинський і Ошарова» Ярослав Огнев'юк та ін.

 

Ігор Бенедисюк

Лілія Григор'єва

Наталія Блажівська

Ярослав Огнев'юк

 

Наприкінці заходу видавництво «Юридична практика» нагородило фахівців, які досягли найкращих результатів у сфері правової охорони та захисту ІВ в минулому році.

Заступник Голови Державної служби Любов Висоцька отримала відзнаку «Державний службовець року у сфері ІВ».

Підсумовуючи Форум, учасники подякували організаторам за проведення такого комунікативного заходу, який надав можливість безпосередньо обговорити найактуальніші питання розвитку сфери ІВ, обмінятися досвідом. Захід такого зразка заплановано і на наступний рік.

 

Олександр Мамуня

 

Олексій Арданов

Лариса Врублевська

Олександр Дорошенко

Марія Ортинська

Наталія Мещерякова

Антон Коваль

Антон Полікарпов

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.