Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Різне - II Міжнародний форум з інтелектуальної власності IPF 2015 (18 червня 2015 року)


 У Києві успішно пройшов ІІ Міжнародний форум IPF 2015

18 червня 2015 року в столичному готелі «Прем'єр Палас» відбувся ІІ Міжнародний форум з інтелектуальної власності IPF 2015 (Форум). Учасниками заходу стали голови Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ), Вищого господарського суду України, фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності (ІВ), провідні юристи, адвокати, судді та відомі вчені сфери ІВ. Організатор форуму – газета «Юридична практика».

Під час першої панельної сесії IPF 2015, на якій виступила Голова ДСІВ Алла Жарінова, відбулась дискусія щодо оцінки сучасного стану сфери ІВ. Авторитетні фахівці, зокрема, висловились про те, яким має бути реформування системи охорони ІВ, а також акцентували увагу на першочергових законодавчих змінах, яких потребує ця сфера і які б стали трампліном для покращення інвестиційного клімату в Україні, сприяючи тим самим розвитку вітчизняної економіки.

Алла Жарінова розповіла про те, що лише якісні та комплексні реформи будуть корисними для ринку ІВ. А Олена Орлюк, директор Національної академії правових наук України, поділилася з учасниками сесії своїми роздумами щодо тих тенденцій хаотичних реформувань, які останнім часом мають місце в суспільстві й не можуть не насторожувати своїми негативними наслідками.

– Реформа у сфері ІВ має носити комплексний характер, – наголосила Олена Орлюк. – А система правової охорони ІВ повинна ефективно та якісно розвиватися, тому, можливо, є сенс ДСІВ вивести з-під будь-якого міністерства, зробивши окремим міжвідомчим органом.

Цю ідею підтримав інший учасник першої панельної сесії IPF 2015 Олександр Мамуня – партнер ЮФ «Aequo»:
– ДСІВ має бути певним інтегратором суспільних відносин у різних галузях суспільства, які мають відношення до галузі ІВ. Думаю, є сенс бути цьому державному органу незалежним, – підкреслив Олександр Мамуня.

А Юлія Семеній, партнер ЮФ «Астерс», наголосила на важливості того, щоб у вирішенні питань будь-якої сфери були задіяні справжні професіонали, і висловила переконання, що на сьогодні такі професіонали працюють у Службі.

Модератором вищезазначеної сесії був Ярослав Огнев'юк (партнер ПЮА «Дубинський і Ошарова»). Він запропонував учасникам дискусії винести всі ті питання, які потребують подальшого опрацювання, на перспективу й продовжити їх концептуально розвивати в суспільстві, залучаючи до роботи широке коло громадськості.

Темою другої сесії Форуму став вектор розвитку ІВ України в контексті поглиблення співробітництва з ЄС та США. У ході цієї панельної дискусії міжнародні та українські експерти розкрили проблемні питання імплементації положень Угоди про асоціацію з ЄС, обговорили правила поведінки на європейському ринку й особливості захисту прав інтелектуальної власності в ЄС.

Начальник управління правового забезпечення промислової власності Інна Шатова доповіла присутнім про роботу ДСІВ над комплексним законопроектом з імплементації норм законодавства ЄС у сфері промислової власності.

Присутня на другій сесії Форуму прокурор відомства Вищого касаційного суду в Бухаресті Моніка Поп у своєму виступі відзначила плідну співпрацю з ДСІВ і надзвичайно високий рівень фахівців системи, з якими вона працює в рамках проекту Twinning.

– Мені приємно згадувати всі ті чисельні робочі дискусії, у яких довелося брати участь під час моєї роботи в Україні. Маю на увазі, зокрема, опрацювання таких важливих тем, як абсолютні та відносні причини відмови в реєстрації знаків на товари і послуги; пояснення права пріоритетності; аналіз найкращих європейських практик стосовно імплементації угоди з ЄС. У вашої країни чудове європейське майбутнє, – констатувала Моніка Поп.

Також учасники IPF 2015 змогли долучитися до паралельних двох секцій: перша була присвячена патентному праву та комерційним позначенням, а друга – авторському праву та праву інтелектуальної власності в Інтернеті.

Представляючи державну систему правової охорони ІВ, на Форумі виступили начальник управління державного нагляду за дотриманням законодавства у сфері ІВ ДСІВ Антоніна Малиш (розповіла про законотворчі ініціативи щодо імплементації основних директив ЄС у сфері авторського права) і заступник начальника відділу організації судового захисту прав Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» Микола Потоцький (його виступ був присвячений адміністративному оскарженню патентів на промислові зразки та корисні моделі).

Завершальна четверта сесія IPF 2015 була присвячена судовій практиці. Зокрема, представники вищих судів господарської та загальної юрисдикції розказали про останні тенденції судової практики, про спеціалізацію суддів у цій категорії справ. Серед доповідачів цієї сесії Інна Шатова, суддя Вищого господарського суду України Валентин Палій та секретар Судової палати з громадських справ Вищого спеціалізованого суду України Олена Кафідова.

Під кінець заходу шеф-редактор газети «Юридична практика» вручив нагороди провідним фахівцям галузі ІВ. За розвиток системи захисту інтелектуальної власності нагороджений голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк. Держслужбовцем року у сфері ІВ визнана Інна Шатова.

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.