Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (16-27 липня 2012 року) - Міжнародна літня школа з ІВ в Одесі – 2012 підбиває підсумки (26 липня 2012 року)


Міжнародна літня школа з ІВ в Одесі – 2012 підбиває підсумки

Студенти Літньої школи з інтелектуальної власності у своїх навчальних активностях виходять на фінішну пряму. Працюють у групах: готують доповіді та звітують про виконану роботу. В аудиторії панує атмосфера творчості, завзятості й гумору.

Розпочала навчальний день д.ю.н., викладач Вільнюського університету, адвокат, експерт Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Крістіна Янушаускайте. За відведений для навчання час вона обговорила зі студентами не одне питання: зокрема, розглянула торговельні марки, пояснила деякі аспекти реєстрації цього об’єкта інтелектуальної власності, зупинилася на понятті брендингу.

Надалі аудиторія перейшла до виконання практичних завдань. Перша група студентів під керівництвом Крістіни Янушаускайте працювала над питаннями підприємницької діяльності. Як співпрацюють малий і середній бізнес зі сферою інтелектуальної власності? Студенти повинні були розібратися з цим питанням і спланувати правильні кроки у вирішенні запропонованих викладачем ситуацій.

– Є низка запитань, які ви повинні поставити керівникам малих і середніх підприємств у відповідь на прохання про допомогу в комерціалізації використання активів інтелектуальної власності. У якій сфері бізнесу працює компанія? Які продукти виробляє? На який ринок ці продукти орієнтовані? На якому ринку діє сама компанія? Яким чином компанія може підвищити конкурентоспроможність? Тільки отримавши відповіді на ці запитання ви як фахівець зможете допомогти клієнту обрати правильний і найбільш ефективний варіант використання активів інтелектуальної власності, – пояснювала студентам Крістіна Янушаускайте, допомагаючи виконувати завдання.

Директор Академії ВОІВ, професор Марсело Ді П’єтро опікувався другою групою студентів, тематика завдання якої була пов’язана з питаннями авторського права. Група обговорювала сучасні аспекти міжнародної охорони літературних творів. Дискусія захопила учасників обговорення: колеги по групі обмінялися власним баченням окресленої в завданні ситуації та поділилися поглядами на систему авторського права загалом. Марсело Ді П’єтро майстерно керував дебатами, намагаючись не залишити без уваги жодної висловленої думки чи пропозиції.

У другій половині навчального дня студенти представляли результати своєї творчої роботи. Вони виступали з доповідями, пропонували та обговорювали шляхи вирішення проблемних ситуацій, відповідали на запитання викладачів.

Насичене двотижневе навчання добігає кінця. Студенти діляться враженнями.

Галина Дмитриченко працює юрисконсультом в АТ «Українська автомобільна корпорація» в галузі антимонопольного права. Вона навчається в аспірантурі Київського університету права, тема її наукової роботи пов’язана з промисловою власністю, зокрема з таким об’єктом, як географічне зазначення.

– Почерпнула для себе багато корисної інформації – це допоможе мені в моїй професійній діяльності, а також у написанні дисертації. Особливо запам’яталися лекції Владіміра Йосіфова – «ІВ та конкурентна політика», «Право ІВ та антимонопольне законодавство». Я змогла поглибити свої знання в галузях конкурентного та антимонопольного права.

Весь вільний від навчання в Школі час проводила в бібліотеці – знайшла багато матеріалів для своєї кандидатської дисертації, чим дуже задоволена. Пощастило, що один з учасників навчання з Франції – я мала гарну нагоду поспілкуватися французькою. За першою освітою я перекладач: володію англійською, французькою та російською мовами. Тож практика використання іноземних мов для мене надзвичайно важлива. І взагалі мені дуже сподобалося навчатися в такому міжнародному колоритному колективі. Мої знання збагатилися не тільки в професійному напрямі, а також у культурному й мовному, – розповіла Галина.

Галина Дмитриченко

Джаміль Алі-Заде приїхав до Літньої школи з ІВ з Баку (Азербайджан), він працює в бакинському офісі юридичної фірми «Бейкер і Маккензі» юристом-стажером. Проходив навчання в Маагстигському університеті (Нідерланди), його спеціалізація – юрист з інтелектуальної власності.

– В Азербайджані система інтелектуальної власності не досить добре розвинена, тому було надзвичайно цікаво поспілкуватися з фахівцями-практиками, які мають чималий досвід роботи в цій сфері. Літня школа з ІВ мені дуже допомогла. Особливо сподобалися сьогоднішні наші викладачі – Марсело Ді П’єтро та Крістіна Янушаускайте. Вони багато спілкувалися зі студентами, підтримуючи постійний зворотній зв’язок з аудиторією. Таке інтерактивне навчання, на мою думку, дуже ефективне. Я задоволений Літньою школою й приїздом до України. Хоч тут і вперше, та приємно вражений відкритістю людей, готовністю допомогти. Українці виявилися товариськими й щирими, – такі враження повезе додому азербайджанський студент. 

Джаміль Алі-Заде

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.