Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (16-27 липня 2012 року) - Інтелектуальна власність: від історії виникнення до перспектив розвитку (25 липня 2012 року)


Інтелектуальна власність: від історії виникнення до перспектив розвитку

До Міжнародної літньої школи з інтелектуальної власності в Одесі завітав директор Академії Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Марсело Ді П’єтро. Він привітав цьогорічних студентів і побажав їм успіхів у діяльності на теренах сфери інтелектуальної власності.

Марсело Ді П’єтро

Своїй презентації Марсело Ді П’єтро надав форми інтерактивного спілкування: упродовж його виступу студенти могли в будь-який момент ставити запитання, уточнювати незрозумілі моменти тощо. Він висловив сподівання, що учні Літньої школи вже встигли отримати певні знання з ІВ, що полегшить аудиторії й лектору спілкування та розуміння одне одного.

Лекція директора Академії ВОІВ була присвячена розгляду шляхів охорони авторського права. Які економічні та моральні аспекти авторського права? Яким договором воно регулюється? Які є винятки в цій сфері? Такі запитання були поставлені до аудиторії. Студенти з честю витримали такий імпровізований екзамен та впевнено давали відповіді. Лектор детально зупинився на винятках у сфері охорони авторського права, зокрема на такому об’єкті, як фольклор, який має спеціальний режим охорони.

Наразі питання захисту фольклору широко обговорюється у світі. Студентська аудиторія Літньої школи також долучилася до цього процесу: об’єктом бесіди стали сучасні погляди на вибір найбільш ефективної та адекватної системи охорони для фольклору.

Спілкуючись зі студентами, Марсело Ді П’єтро заглибився в історію виникнення авторського права як такого – розповів, з чого все починалось і як протягом століть, розвиваючись, змінювалося поняття авторського права. У своїй презентації він також приділив увагу практичним питанням – розглянув приклади ліцензування в галузі авторського права та суміжних прав.

Протягом сьогоднішнього навчального дня з аудиторією Літньої школи працювала д.ю.н., викладач Вільнюського університету, адвокат, експерт ВОІВ Крістіна Янушаускайте. Вона має великий досвід роботи в Літніх школах з ІВ: неодноразово викладала в Одесі (Україна), Дубровнику (Хорватія), Санкт-Петербурзі (Російська Федерація). Традиційні знання, фольклор, генетичні ресурси, інтелектуальна власність та біологічне різноманіття – це теми сьогоднішньої презентації викладача. Крістіна Янушаускайте закликала аудиторію до активного діалогу та звернула увагу студентів на актуальність порушених нею питань, які на сьогодні активно обговорюються на світовій арені та потребують подальшого практичного вирішення. За словами викладача, ці теми є глобальними, вони багато в чому провокаційні для студентської молоді й, звичайно, непрості з точки зору їх взаємозв’язку зі сферою ІВ.

Також Крістіна Янушаускайте присвятила окрему лекцію обговоренню майбутніх шляхів розвитку галузі інтелектуальної власності в контексті сучасних глобальних змін.

Крістіна Янушаускайте

Студенти про навчання

Ніхаріка Сваруп, студентка школи права інтелектуальної власності ім.Раджива Ганді, Індійський інститут технологій, Харагпур, Західний Бенган, Індія, дуже задоволена навчанням в Літній школі. Вона вже має освіту інженера, працювала за фахом. А тепер отримує другу вищу освіту й планує в подальшому свою юридичну практику пов’язати з розв’язанням спорів у сфері інтелектуальної власності.

– Керівник моєї наукової роботи, тематика якої пов’язана з питаннями ІВ, порекомендував для додаткового навчання Міжнародну літню школу з ІВ в Україні. Зараз розумію, що він мав рацію. Одеська Школа чудово організована й має професійних викладачів. До речі, мій науковий керівник, професор, добре знайомий з консультантом ВОІВ Владіміром Йосіфовим, який викладав у нашій Школі протягом останніх днів. І я була рада нагоді поспілкуватися з Владіміром Йосіфовим і переказати йому вітання з Індії. Мені подобається жити в гуртожитку разом з іншими студентами, ми дуже здружилися, і, сподіваюся, підтримуватимемо зв’язки й надалі. Почуваю себе тут як удома. Обов’язково напишіть, що я люблю Україну, – не стримала емоцій індійська студентка.

Василь Кафідов навчається в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка на юридичному факультеті, перейшов на третій курс. У когорті цьогорічних студентів Літньої школи він визнаний головним перекладачем і координатором у студентському середовищі, такою собі душею колективу.

– Буду працювати у сфері цивільного права – так окреслив свої плани Василь. – Я – юрист у третьому поколінні. Можна сказати, що юриспруденція – наша сімейна справа. Мій друг також проходив навчання в Літній школі з ІВ минулого року, і від нього я чув чимало схвальних відгуків про Школу. Цього літа вирішив сам узяти участь у навчанні й поглибити знання з інтелектуальної власності. Програма, на мою думку, добре продумана. Важливо, що в неї включені питання як з авторського права, так і з промислової власності, – це допомагає цілісному сприйняттю всієї сфери ІВ. Мені особисто найбільше запам’яталася й сподобалася гра-імітація судового процесу, яку проводила викладач Олена Жилінкова. Я був одним з трьох суддів, і скажу відверто – нам непросто було прийняти спільне рішення й визнати переможцем одну з команд. Уявляю, наскільки складним є вибір у справжньому судовому процесі, – поділився думками студент.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.