Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (16-27 липня 2012 року) - Професійне майбутнє пов’язуємо зі сферою інтелектуальної власності! (23 липня 2012 року)


Професійне майбутнє пов’язуємо зі сферою інтелектуальної власності!

До Міжнародної літньої школи з інтелектуальної власності в Одесі приїздять нові викладачі. Учасники розпочинають другий тиждень інтенсивного та цікавого навчання.

Сьогодні майстер-класи для студентів підготували консультант з питань інтелектуальної власності Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Владімір Йосіфов та старший юрист юридичної фірми «Бейкер і Макензі» Юлія Кольченко.

– Інтелектуальна власність як бізнес-ресурс впливає на економічне зростання держави, бо є своєрідною рушійною силою економіки. Так, інновації ведуть до конкурентних переваг, нові винаходи та продукти підвищують рівень життя суспільства. Самі лише інвестиції та доступ до природних ресурсів уже не дають бажаного ефекту для розвитку. Запорука економічного зростання – це вибір державою інноваційного шляху розвитку, – так розпочав свою лекцію Владімір Йосіфов.

Владімір Йосіфов

У своїй презентації викладач приділив значну увагу важливості інформації для розвитку системи інтелектуальної власності, зокрема зупинився на інформаційних аспектах системи промислової власності.

За його словами, людство постійно й поступово вдосконалює інформацію. А наявна інформація визначає пріоритети розвитку тих чи інших галузей промисловості: чим більше інформації є про об’єкт ІВ – тим більше він необхідний, тим більше можливостей для зростання має, і тим більше ресурсів суспільства на нього спрямовується, зокрема й інтелектуальних.

Представник ВОІВ також обговорював зі студентами питання управління інтелектуальною власністю та її комерціалізації, зосередився на практичних підходах до оцінки об’єктів інтелектуальної власності. На прикладі відомих фірм він показав, наскільки важливо для успішного розвитку підприємства ефективно управляти нематеріальними активами.

У другій половині дня з аудиторією працювала Юлія Кольченко. Тема її презентації стосувалася трансферу технологій та основ ліцензування цієї діяльності.

Юлія Кольченко

Викладач підготувала для студентів практичне завдання, у ході виконання якого команди учасників змогли потренуватися складати ліцензійні договори та проводити ліцензійні переговори.

Студенти моделювали ситуацію укладання ліцензійних договорів: окреслювали його мету, складали основу договору, вели переговори тощо. Завдання укласти уявний договір на взаємовигідних умовах виявилося для слухачів Школи непростим, але дуже цікавим і пізнавальним.

– Уже не вперше викладаю в Літній школі з ІВ і вкотре відзначаю для себе надзвичайну активність і завзятість студентів. Їм дуже подобаються саме практичні заняття, на яких кожен може показати себе, випробувати свої сили, закріпити й перевірити набуті знання та навички на практиці, – зазначила Юлія Кольченко.

Наші студенти розповідають
Учасник Літньої школи з Італії Філіппо Вергані за освітою юрист, має власну юридичну фірму поблизу Мілана, яка надає послуги в банківській сфері. За словами Філіппо, він задоволений навчальним процесом у Літній школі в Одесі та можливістю поспілкуватися зі студентами з різних країн, які також пов’язують своє професійне майбутнє з галуззю інтелектуальної власності.

– Працівники моєї фірми тісно співпрацюють з фахівцями з України. Зазначу, що є певні проблеми для українських громадян, зокрема юристів, з отриманням візи в Італію, і це дуже заважає партнерським стосункам. Тож наразі дуже актуальним є вирішення питань у галузі еміграційного права. Віднедавна вирішив зайнятися новим напрямом діяльності й пов’язати свою роботу зі сферою ІВ. Тому знання, яких планую набути під час цього двотижневого навчання, мені вкрай необхідні, – поділився своїми планами студент.

Філіппо Вергані

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.