Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Cемінар щодо управління інтелектуальною власністю та комерціалізації технологій для організацій в країнах СНД (28 – 29 березня 2011 року) - Науково-дослідницька діяльність та інтелектуальна власність (28 березня 2011 року)


Cемінар
"Управління інтелектуальною власністю та
комерціалізація технологій для університетів,
урядових дослідницьких центрів та малих і середніх підприємств
в країнах СНД"

(28 – 29 березня 2011 року)

Валентин ЧеботарьовПершою темою роботи семінару стали аспекти науково-дослідницької діяльності у сфері інтелектуальної власності.

З доповідями з цього питання виступили: Валентин Чеботарьов, заступник голови Комітету з питань науки, інновацій та інформатизації, Паоло Тревісан, патентний повірений відомства США з питань патентів та торговельних марок; Юрій Капіца, директор Центру інтелектуальної власності та передачі технологій НАНУ; Юміко Хамано, старший керівник програм сектора інновацій та трансферу технологій відділу винаходів та інновацій Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).

Валентин Чеботарьов розповів про створення умов, які дадуть можливість науковцям і винахідникам реалізовувати власні напрацювання й творчий потенціал шляхом використання механізмів державної підтримки:

– Найближчим часом почне працювати Державний центр трансферу технологій, який організовується в нашому Комітеті (у майбутньому він називатиметься Агентством). Існують системи, за допомогою яких здійснюється трансфер технологій, – зокрема в Академії наук України та в деяких вищих навчальних закладах.

Перш за все треба зрозуміти, для чого захищати ІВ і що далі з нею робити. На об’єктах ІВ слід заробляти гроші, а не тішити ними власне марнославство. Сьогоднішні економічні умови нав’язують ситуацію, коли потрібно займатися тим, що матиме економічну доцільність та ефективність. Ми зараз робимо акцент на тій науковій діяльності, яка дає реальні результати та напрацювання, які можна продати як усередині країни, так і за кордон.

Нині, за даними статистики, на розвиток науки в цілому державою витрачається близько чотирьох мільярдів гривень. Це достатньо серйозна сума. Але нам не підрахувати, скільки було затрачено підприємствами коштів на науку. Чинний податковий кодекс дав деякі можливості для стимулювання розвитку науки в бізнесі. Ним передбачено, що ті затрати, які несе суб’єкт господарювання на розвиток науки, належать до витрат. І таким чином зменшується оподатковуваний прибуток. Але питання про те, що саме відносити до науки і яка особа таку належність визначатиме, потребує доопрацювання: суб’єкти не повинні користуватися окресленою можливістю як способом зменшення податку, – зауважив Валентин Чеботарьов. Жвавий інтерес присутніх викликала тема, присвячена управлінню активами інтелектуальної власності. З презентаціями виступили: професор Інституту інтелектуальної власності Національного університету „Одеська юридична академія” у м. Києві Павло Цибульов, начальник відділу комерціалізації результатів науково-дослідницької діяльності Національного наукового центру „Харківський інститут фізики та технологій” Сергій Пугач, представник організації "Загальнодоступні ресурси інтелектуальної власності для сільського господарства" (Каліфорнійський університет) Сесілія Чі-Хем та інші.

 

 

 

 

 

 

Доповідачі представили найкращий досвід у розв’язанні питань цієї теми та проаналізували виклики суспільства, які перешкоджають управлінню активами ІВ. Також на обговорення були винесені відомча політика та стратегія у сфері інтелектуальної власності й питання набуття прав і правової охорони інтелектуальної власності. Чимало запитань аудиторії викликали доповіді щодо аспектів аудиту та укладання угод у сфері інтелектуальної власності. Модератором цієї частини семінару виступив Юрій Капіца.

Маркетинг технологій, планування та оцінка технологій у процесі комерціалізації; оцінка інтелектуальної власності – такі теми були презентовані в другій половині дня. З доповідями виступили: професор Інституту інтелектуальної власності Національного університету „Одеська юридична академія” у м. Києві Павло Цибульов, представник Інституту фізики НАНУ Валерій Тищенко, ключовий експерт Проекту ЄС InnoEnterprise Деклан Гордон Керолл і директор Харківського національного центру інвестицій та розвитку Володимир Гусєв.

Алекс РаянПитання, присвячені використанню активів інтелектуальної власності, висвітлили: Юміко Хамано, старший керівник програм сектора інновацій та трансферу технологій відділу винаходів та інновацій ВОІВ; Моніка Аландет-Саез, аналітик з питань інтелектуальної власності PIPRA (Каліфорнійський університет), та інші. Доповідачі зупинилися, зокрема, на питаннях стратегічного партнерства та ліцензування, аспектах ведення переговорів та укладання угод, а також на особливостях розподілу роялті.

Радник з питань економіки Посольства США в Україні Алекс Раян, розповідаючи про враження від семінару, наголосив на чудовій організації заходу:

– Тема управління інтелектуальною власністю дуже важлива, особливо для України в сучасних економічних умовах. Бізнесмени та спеціалісти з університетів мають можливість отримати інформацію про те, яким чином працювати з правами на ІВ, щоб мати комерційний успіх від власних розробок, як зробити так, щоб їхня власність могла гарно продаватися. Протягом семінару виступатимуть багато представників з Європи та США, досвід яких, сподіваюся, буде дуже цікавими для учасників. Хочу подякувати усім організаторам, зокрема Державній службі інтелектуальної власності, – усе досить добре підготовлено.

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.