Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Круглі столи - Круглий стіл "Практика проведення судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності" (29 липня 2016 року)


У ДСІВ обговорили питання практики проведення судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності

29 липня 2016 року в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) відбувся круглий стіл, присвячений питанням практики проведення судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності (ІВ), який зібрав представників провідних державних судово-експертних установ України, приватних судових експертів, адвокатів, патентних повірених, а також інших фахівців у сфері ІВ.

Відкрила захід Інна Шатова, начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВ, яка звернула увагу присутніх на те, що ДСІВ, беручи участь у спорах про визнання недійсними прав інтелектуальної власності, аналізує та узагальнює практичні питання, пов’язані з призначенням судових експертиз, а також підходи, які застосовують судові експерти, готуючи висновки на поставлені їм запитання. Отже, метою проведення цього заходу є вироблення спільних підходів до вирішення проблемних питань призначення та проведення судових експертиз об’єктів ІВ.

Продовжив роботу заходу Микола Потоцький, начальник відділу організації захисту прав та розгляду звернень Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент), доктор юридичних наук, адвокат, який узагальнив найбільш актуальні проблеми, виявлені в ході участі в спорах про визнання недійсними прав ІВ. Так, на думку доповідача, визначення доцільності призначення судових експертиз залишається надзвичайно актуальним. Незважаючи на тривалість дискусії про те, що в окремих категоріях спорів немає необхідності призначення судової експертизи, відмовлятися від останньої не готові ані сторони судового процесу, ані суд.

Новацією цього сезону стало призначення судової експертизи в справах про дострокове припинення дії свідоцтв на торговельні марки, які заявляються відповідачем у справі, з метою належного обґрунтування факту використання спірного позначення та встановлення того, що знак визнається використаним, навіть якщо його було застосовано у формі, що відрізняється від тої, яку має зареєстрований знак, лише окремими елементами.

Дискусійним залишається питання призначення судових експертиз у справах про визнання знаків добре відомими. Хоч спеціалісти та науковці й погоджуються з думкою про те, що визнання знака для товарів і послуг є питанням факту, який має встановити суд на підставі дослідження доказів, наявних у матеріалах справи, сторони судового процесу заявляють про призначення судової експертизи, і суди задовольняють такі клопотання.

Інна Шатова

Микола Потоцький

Кадрове забезпечення судової експертизи у сфері ІВ стало предметом розгляду доповіді Олександра Дорошенка, заступника директора з експертної роботи Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, кандидата юридичних наук, судового експерта. Пан Дорошенко окреслив історію становлення інституту судової експертизи об’єктів ІВ в Україні, проаналізував дані Реєстру атестованих судових експертів, вказавши на те, що наразі експертів відповідної спеціалізації в Україні не більше ніж 50 осіб. Крім того, висока вартість атестації судових експертів може спричинити невиправдані обмеження в доступі до експертної діяльності, наслідком чого стане брак експертів окремих спеціалізацій у сфері ІВ.

Про діяльність Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України доповів Владислав Федоренко, директор Центру, доктор юридичних наук, професор. Він окреслив перспективні напрями розвитку установи, а також повідомив присутнім про те, що нещодавно на засіданні Експертно-кваліфікаційної комісії Центру було присвоєно / підтверджено кваліфікацію судового експерта низки працівників .

До проблем застосування соціологічних опитувань у практиці судових експертиз звернувся у своїй доповіді Вадим Ресенчук, головний фахівець відділу організації захисту прав та розгляду звернень Укрпатенту. Пан Ресенчук розглянув суперечні питання, пов’язані з оцінкою результатів соціологічних досліджень у висновках судових експертиз, та узагальнив поширені зауваження до зазначених висновків. Крім того, доповідач проаналізував досвід використання соціологічних опитувань під час вирішення спорів у сфері ІВ в країнах Європейського Союзу.

Специфіку проведення судових експертиз об’єктів права ІВ в кримінальних провадженнях окреслив у своїй доповіді Олег Чернобай, голова Громадської ради при ДСІВ, член правління Асоціації адвокатів України, адвокат. На основі власного адвокатського досвіду, набутого в кримінальних провадженнях, доповідач надав рекомендації, врахування яких забезпечить належне формування доказової бази, що передається судовому експерту для дослідження в межах матеріалів кримінальної справи.

Звершив роботу круглого столу Ігор Стародубов, директор Департаменту судової експертизи та експертних досліджень у сфері інтелектуальної власності ДП «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України, кандидат юридичних наук, судовий експерт. У своїй доповіді «Вищий суд з питань інтелектуальної власності: питання та відповіді» він проаналізував перспективи організації роботи новоствореного суду з питань ІВ і повідомив аудиторії про розширення системи за рахунок Департаменту судової експертизи та експертних досліджень у сфері інтелектуальної власності ДП «Інформаційні судові системи». Департамент зосереджуватиме свою діяльність на інформаційній підтримці новоствореного суду, забезпечуватиме останній спеціалістами, які мають спеціальні знання та навички застосування технічних засобів і можуть надавати консультації під час вчинення відповідних процесуальних дій, тощо.

29.07.2016 - Круглий стіл, присвячений питанням практики проведення судової експертизи об’єктів ІВ

29.07.2016 - Круглий стіл, присвячений питанням практики проведення судової експертизи об’єктів ІВ

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.