Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Twinning – урочистий старт спільного проекту з ЄС у галузі інтелектуальної власності (29.05.2014)


Twinning – урочистий старт спільного проекту з ЄС у галузі інтелектуальної власності

29 травня 2014 року в приміщенні Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ») відбулася урочиста церемонія відкриття проекту Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» (Проект).

У заході взяли участь дипломати та співробітники Представництва Європейського Союзу (ЄС) в Україні, Посольства Королівства Іспанії в Україні, представники Іспанського відомства з питань патентів та торговельних марок, Відомства Данії з питань патентів та торговельних марок, державних і судових органів України, – фахівці, задіяні в процесі впровадження Проекту. Крім того, на церемонії були присутні члени асоціацій та об'єднань правовласників, що діють на українському ринку, а також представники ЗМІ.

Відкриваючи захід, Голова Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) Микола Ковіня оголосив про офіційний початок реалізації Проекту в Україні та особливо відзначив його вагому роль у наближенні вітчизняної системи правової охорони інтелектуальної власності (ІВ) до норм Європейського Союзу, підвищенні професійного рівня працівників державних органів цієї сфери. За його словами, Державна служба готова максимально сприяти європейським експертам у їхній діяльності в Україні й закликає всі профільні державні заклади та підприємства до всебічної взаємодії в рамках Проекту.

Ян Томбінський

Микола Ковіня

Ян Томбінський, Голова представництва Європейського Союзу в Україні, підкреслив особливе значення інтелектуальної власності та якості її охорони в процесі розвитку держави. За його словами, лише правильно побудована стратегія в цій галузі убезпечить Україну від втрати її інтелектуального потенціалу та стане підґрунтям для її майбутнього статусу розвиненої країни. Особливу увагу Ян Томбінський звернув на вітчизняний IT-сектор, який наразі швидко розвивається. Упровадження міжнародного досвіду в захисті високотехнологічного продукту й обмін думками з колегами з Іспанії та Данії, на думку дипломата, допоможуть побудувати надійну систему захисту прав інтелектуальної власності й залучити до України значні іноземні інвестиції. Підписання угоди з ЄС є лише початком процесу, а основне завдання, за словами Яна Томбінського, полягає в її ефективному впровадженні, залученні кращих світових практик, утворенні структур та превентивних механізмів, які запобігатимуть неефективній роботі. Ян Томбінський підкреслив, що не лише для України, а й для всіх партнерів Проекту реалізація останнього є своєрідним практичним екзаменом на відповідність високому європейському статусу.

Проект Twinning, як відзначив Посол Королівства Іспанії в Україні Херардо Ангель Бугайо Оттоне, є одним з важливих компонентів співробітництва України та Іспанії, яке за останні роки зазнало значного розширення. Патентні відомства Іспанії та Данії, які накопичили значний досвід у побудові ефективної системи охорони та захисту прав інтелектуальної власності, охоче діляться набутим досвідом з українськими колегами в законодавчій, судовій та митній сфері. Посол також відзначив значущість синергічного ефекту, який досягається завдяки участі в Проекті одразу двох держав – членів ЄС. На завершення промови Херардо Ангель Бугайо Оттоне висловив підтримку Королівства Іспанії Україні в сьогоднішні непрості часи та сподівання, що наша держава здатна швидко подолати складнощі та створити сильну економіку європейського зразка.

Херардо Ангель Бугайо Оттоне

Оксана Іщук

Заступник директора Адміністративного офісу програми Twinning Національного агентства з питань Державної служби України Оксана Іщук звернула увагу аудиторії на особливості реалізації Проекту: це двосторонні зобов’язання, направлені на досягнення конкретного результату, забезпечення тісної взаємодії європейських та вітчизняних фахівців, виділення достатнього кадрового ресурсу, контроль з боку вищого керівництва та забезпечення високої якості ведення проектної документації, яка буде використовуватися українськими закладами та відомствами й після завершення проекту. Також Оксана Іщук висловила сподівання, що Проект увійде до плеяди найбільш успішних та результативних міжнародних ініціатив, які реалізуються на території України.

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, який також брав участь у заході, надав слово активному учаснику впровадження Проекту в Україні, судді Вищого господарського суду Вікторові Москаленку, який розповів про передумови та особливості реалізації Проекту в судовій сфері. За його словами, Проект дасть змогу не лише запровадити інновації та європейські норми в українській судовій практиці, але й стане логічним продовженням зусиль, які вже понад 10 років здійснюються в цьому напрямі суддівським корпусом.

Представники Іспанського відомства торговельних марок та патентів і Відомства патентів та торговельних марок Данії, які взяли участь в офіційній частині заходу, ознайомили присутніх з особливостями структури та роботи патентних відомств країн – членів ЄС, партнерів Проекту, – а також поділилися досвідом упровадження міжнародних проектів, аналогічних до того, який розгортається в Україні.

Урочисту частину заходу завершила прес-конференція. Предметом обговорення були роль українських закладів та фахівців у Проекті, основні напрями його реалізації в Україні. А також прозвучали коментарі іспанських фахівців стосовно досудової та судової практик вирішення спорів сфери інтелектуальної власності в Іспанії.

Технічну частину заходу відкрив Постійний радник проекту Twinning в Україні Пабло Роденас, який надав слово представникам українського закладу експертизи. Директор ДП «УІПВ» Станіслав Фролов звернув увагу аудиторії на основні досягнення відомства за останній час: упровадження системи менеджменту якості згідно зі стандартом ISO 9001:2008; розширення можливостей електронної взаємодії із заявниками шляхом упровадження нових сервісів і постійного вдосконалення наявних; тісна взаємодія з міжнародними організаціями, результатом якої стало отримання Державною службою статусів Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи, а також суттєве розширення взаємодії з представниками громадянського суспільства з питань реалізації законодавчих ініціатив. Заступник директора з питань експертизи ДП «УІПВ» Наталія Петрова підкреслила відповідність строків розгляду заявок на ОПВ світовим стандартам та визначила, що контроль якості експертизи є основним завданням підприємства на сучасному етапі його розвитку. Форму відкритого діалогу Наталія Петрова вважає визначальною в ефективній співпраці з європейськими фахівцями для вирішення поставлених завдань.

Презентуючи технічну частину Проекту, Пабло Роденас відзначив, що сьогодні 76,5 млн робочих місць у Європі напряму залежать від якості охорони та захисту прав інтелектуальної власності. Недостатній рівень захищеності в цій сфері спричиняє негативні наслідки для країни в економічній, фінансовій та соціальній галузях; у роботі систем охорони здоров’я та захисту прав споживачів; у вирішенні питань громадського порядку й безпеки. Відчутними перевагами якісної охорони та захисту прав інтелектуальної власності є з-поміж іншого зростання інвестицій та суттєве покращення бізнес-клімату в державі.

Про перебіг реалізації Проекту в Україні повідомила начальник відділу європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Державної служби Оксана Шпиталь. За її словами, за два місяці роботи іноземних експертів в Україні вже відбулося чимало зустрічей з представниками патентних відомств інших держав, Міністерства внутрішніх справ, Генеральної прокуратури, Європейської Бізнес Асоціації тощо. Особливу увагу іноземних колег привернули робота державних інспекторів з питань інтелектуальної власності та особливості взаємодії з правоохоронними органами.

Фахівці Іспанського відомства торговельних марок та патентів і Відомства патентів та торговельних марок Данії, які продовжили програму технічної частини заходу, представили аудиторії три компоненти Проекту, загострили увагу на важливості створення надійного законодавчого підґрунтя для захисту прав інтелектуальної власності, питаннях авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет, роботі організацій колективного управління, взаємодії з митними службами. Експерти наголосили на потребі збільшення кількості державних інспекторів з питань ІВ, організації вільного доступу до баз даних, що містять інформацію з прав ІВ, уведення кримінальної відповідальності за розповсюдження контрафактної продукції та організації її виявлення й знищення, і проведення великих громадських кампаній, спрямованих на роз’яснювальну роботу з населенням щодо важливості охорони прав ІВ. Також однією з важливих складових Проекту є посилення позицій Державної служби, навчання інспекторів, експертів, суддів і представників митних служб.

За словами іноземних фахівців та дипломатів, які взяли участь в урочистому заході, подібність систем правової охорони ІВ в Україні, Данії та Іспанії надає можливість швидкого та ефективного перейняття позитивного досвіду країн – членів ЄС – нашою державою. Успішна реалізація Проекту дозволить Україні пройти шляхом Іспанії та Данії, країн, у яких ефективно працююча система реєстрації та захисту прав ІВ вже сьогодні дозволяє отримувати чималі прибутки з інтелектуального капіталу та давати оптимістичні прогнози для економіки на майбутнє десятиріччя.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.