Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Різне - Авторське право та його ефективний захист: фахівці поділилися знаннями зі студентами КНТЕУ (28 лютого 2017 року)


Авторське право та його ефективний захист: фахівці поділилися знаннями зі студентами КНТЕУ

28 лютого 2017 року фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності України відвідали вищий навчальний заклад – Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ) – і розповіли студентам юридичного факультету про особливості захисту об'єктів авторського права та суміжних прав, а також про державну реєстрацію авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір.

Зокрема, з презентаціями виступили:

  • начальник відділу нормативно-правового забезпечення у сфері авторського права та суміжних прав Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ) Олексій Арданов, тема «Базові положення авторського права і суміжних прав»;
  • начальник відділу авторського права і суміжних прав Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) Сергій Заянчуковський, тема «Колективне управління авторськими і суміжними правами»;
  • головний фахівець відділу авторського права Укрпатенту Володимир Пісоченко, тема «Цивільно-правові договори у контексті статті 429 Цивільного кодексу України (службові твори, сутність договорів, умови передачі прав, оформлення передачі прав, реєстрація договорів про передачу прав)».

Олексій Арданов коротко розповів про міжнародне та українське законодавство у сфері авторського права і суміжних прав; про об'єкти та суб’єктів відповідних прав, майнові та немайнові права. На прикладі порівняння фільмів з відеозаписами раптово побачених подій доповідач пояснив відмінність між відеограмою як об’єктом суміжних прав й аудіовізуального твору як об’єктом авторського права. Також Олексій Арданов навів приклади вичерпання прав на об’єкти, що не охороняються авторським правом; повідомив про строки охорони авторського права і суміжних прав, описав вимоги до оформлення договорів у зазначеній сфері.

У свою чергу Сергій Заянчуковський акцентував увагу студентів на важливості та необхідності збору винагороди за використання об’єктів авторського права і суміжних прав, а також виплати цієї винагороди авторам. Він наголосив на тому, що організації колективного управління (ОКУ) є важливим інструментом в управлінні майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав. Сергій Заянчуковський у своїй презентації детально розповів, як працюють ОКУ на ринку, які проблеми наразі мають місце в цій сфері і які законодавчі зміни є актуальними.

Цивільно-правові договори в контексті статті 429 Цивільного кодексу України стали предметом аналізу Володимира Пісоченка. Доповідач зосередився на істотних умовах договорів про розпоряджання майновими авторськими правами, на типових помилках, яких припускаються під час складання таких договорів і які виявляються під час державної реєстрації авторського права на службові твори.

Зокрема, типовою помилкою є зазначення в договорах, що зарплата працівника вважається авторською винагородою. У пункті 24 Постанови № 5 Пленуму Верховного Суду України від 04.06.2010 наголошується, що виплата працівникові заробітної плати не є тотожною виплаті йому авторської винагороди за створений твір у зв’язку з виконанням трудового договору, оскільки заробітна плата – це винагорода за виконану роботу залежно від певних умов, а авторська винагорода – це всі види винагород або компенсацій, що виплачуються авторам за використання їхніх творів, які охороняються в межах, встановлених авторським правом.

Також доповідач зазначив, що згідно з чинним законодавством цивільно-правова угода не вважається трудовим договором. Це враховується під час державної реєстрації авторського права, і в цьому випадку твір може бути зареєстрований як службовий лише за умови, якщо є рішення суду, яким було визнано існування трудових відносин.

Фахівцям системи було приємно поспілкуватися з майбутніми колегами та відповісти на запитання, які сьогодні потребують врегулювання на законодавчому рівні як першорядні. Наразі суспільство є інтелектуально наповненим середовищем, тому правомірне використання й захист своєї інтелектуальної, творчої діяльності, а також управління нею, вкрай важливе, актуальне й просто необхідне, – резюмували учасники спілкування.

Авторське право та його ефективний захист: фахівці поділилися знаннями зі студентами КНТЕУ

Олексій Арданов

Авторське право та його ефективний захист: фахівці поділилися знаннями зі студентами КНТЕУ

Сергій Заянчуковський

Авторське право та його ефективний захист: фахівці поділилися знаннями зі студентами КНТЕУ

Володимир Пісоченко

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.