Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Різне - Презентація дослідження "Розвиток і захист інтелектуальної власності в Україні" (25 червня 2014 року)


Презентація дослідження
«Розвиток і захист інтелектуальної власності в Україні»

25 червня 2014 року в Києві в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» було проведено спільний захід Міжнародної торгової палати (ICC) разом з її бізнес-ініціативою щодо зупинення підробок і піратства (Business action to stop counterfeiting and piracy, BASCAP), Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) і Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба), у межах якого відбулась офіційна презентація дослідження ринку прав інтелектуальної власності в Україні, проведеного ICC/BASCAP. Спеціально для Уряду України була підготовлена доповідь «Розвиток і захист інтелектуальної власності в Україні» (Доповідь). Участь у заході взяли: директор департаменту розвитку торгівлі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Михайло Петрович Куницький, Голова Державної служби Микола Вікторович Ковіня, генеральний секретар ICC Ukraine Володимир Юрійович Михайлов, директор Державного підприємства «Український інститут промислової власності» Станіслав Вікторович Фролов, голова Всесвітньої групи з боротьби з підробками (GACG Network) Джон Андерсон, представник Генерального секретаріату Бюро Інтерпол Розела Манжон, а також представники інших українських структур, задіяних у системі охорони прав інтелектуальної власності.

Презентували дослідження директор BASCAP ICC Джефрі П. Харді та координатор BASCAP в Україні, віце-президент з питань інтелектуальної власності ІСС Ukraine, президент Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП) Антоніна Павлівна Пахаренко-Андерсон. Вона ж виступила й модератором заходу, а пан Харді урочисто вручив по примірнику розвідки Михайлу Куницькому та Миколі Ковіні.

Презентуючи безпосередньо дослідження ICC/BASCAP, Джефрі П. Харді детально описав структуру цього документа, у якому розкрито значення інтелектуальної власності для економічного зростання та розвитку України. Ішлося, зокрема, про те, що для України настав час для вдосконалення режиму охорони інтелектуальної власності – на цьому наголошують і міжнародні торговельні партнери країни. Задля сприяння проведенню необхідних реформ було надано низку конкретних законодавчих і політичних рекомендацій, які могли б лягти в основу стратегічного плану для руху вперед. Підсумовуючи свій виступ, Джефрі П. Харді зауважив: «Не викликає жодного сумніву, що Уряд України розуміє, наскільки тісним є зв’язок між рівнем захисту прав інтелектуальної власності та майбутнім держави. Тішить той факт, що Уряд розробив Національну стратегію розвитку інтелектуальної власності та щиро сприйняв наші рекомендації. І вірю, що останні будуть справді корисними. Важливо, що зі звітом ознайомляться високопосадовці – представники Уряду. Зрештою, слід зауважити, що врахування вищезгаданих рекомендацій є лише першим кроком. А найважливішою залишається готовність Уряду співпрацювати з бізнесом у питаннях реалізації запланованих змін».

 

Антоніна Пахаренко-Андерсон

Джефрі П. Харді

 

Антоніна Пахаренко-Андерсон презентувала Доповідь, у якій неодноразово підкреслювався тісний взаємозв’язок між ефективністю захисту прав інтелектуальної власності та економічними показниками країни. Система захисту прав інтелектуальної власності суттєво впливає на показники економічного зростання в кожній державі, на прямі іноземні інвестиції, зайнятість, інновації та загальну конкурентоздатність. Таким чином, запровадження надійного режиму охорони прав інтелектуальної власності та правозастосування є ключовими для реалізації країною свого економічного потенціалу. Важливою частиною виступу Антоніни Павлівни було, зокрема, озвучення рекомендацій (як законодавчих, так і політичних), отриманих українським Урядом від BASCAP. Так, законодавчі рекомендації стосуються: усунення недоліків у кримінальному та кримінально-процесуальному законодавстві щодо захисту прав інтелектуальної власності; удосконалення заходів з боротьби з порушеннями в мережі Інтернет; усунення недоліків у сфері процедур цивільного правозастосування, усунення правових недоліків у режимі охорони прав інтелектуальної власності; оптимізації адміністративних і митних процедур правозастосування. Політичні рекомендації зводяться до такого: поліпшення координації між виконавчими органами, зокрема міліцією, судовими та митними органами, у сфері боротьби з підробками та піратством; налагодження ефективного діалогу та співпраці між українськими органами влади, власниками прав інтелектуальної власності та іншими зацікавленими сторонами; збільшення масштабів заходів з підвищення адміністративної та технічної компетентності в справах інтелектуальної власності; підвищення рівня обізнаності громадськості та політиків стосовно підробок і піратства й пов’язаної з ними економічної та соціальної шкоди. За висновками, зробленими за результатами дослідження, боротьба з підробками та піратством має посісти пріоритетне місце в державній політиці. «Цю діяльність слід почати з направлення від імені Уряду України на адресу кримінальних груп і тих, хто займається виробництвом та розповсюдженням підробок, чіткого меседжу про те, що така діяльність більше не допускатиметься й що правозастосування більш суворого законодавства у сфері інтелектуальної власності забезпечить можливість винесення особливо жорстких вироків», – резюмувала Антоніна Павлівна.

Про нагальну потребу України в розробці державної політики, спрямованої на використання інтелектуальної власності як стратегічного ресурсу в системі формування національного багатства та підвищення конкурентоздатності економіки нашої країни, прискорення її інноваційного розвитку та інтеграції в міжнародний економічний простір говорив Михайло Куницький. На його думку, рекомендації, надані в Доповіді, можуть стати в нагоді під час розробки проекту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності в Україні. Пан Куницький подякував ІСС та особисто Джефрі П. Харді за проведення дослідження для органів державної влади України та висловив сподівання, що співпраця влади й бізнесу буде продуктивною й допоможе зробити нашу країну конкурентоздатною на світовому ринку товарів і послуг.

 

Михайло Куницький

Розела Манжон

 

Розела Манжон розповіла про позицію Інтерполу щодо важливості боротьби зі злочинами у сфері інтелектуальної власності шляхом зміцнення законодавчої бази та посилення правозастосовних заходів для підвищення ефективності цієї боротьби. Вона переконана, що не останню роль у розповсюдженні підробок і піратства відіграють організовані злочинні угрупування, тому для успішного виявлення й стримування організованої злочинної діяльності в галузі інтелектуальної власності та в багатьох інших сферах надзвичайно важлива міжнародна співпраця. «Звіт BASCAP – це своєчасний і дуже потрібний аналіз нинішньої ситуації. Цей документ містить важливі й детальні рекомендації щодо подальшої діяльності. Інтерпол готовий за потреби надати Україні як країні-члену всю необхідну допомогу», – зазначила Розела Манжон.

Зі слів подяки ICC, BASCAP та ICC Ukraine, а також особисто Джефрі П. Харді, Розелі Манжон і Антоніні Пахаренко-Андерсон, розпочав свій виступ Микола Ковіня. Він наголосив: «Сьогодні Україна вже зробила перший крок на шляху до членства в Європейському Союзі. Державна служба активно працює над імплементацією норм ЄС у своє законодавство. Безумовно, однією із стратегічно важливих галузей для економіки країни є й має бути сфера інтелектуальної власності. Ми детально проаналізуємо отримані від ICC/BASCAP матеріали дослідження та максимально їх врахуємо для підвищення ролі інтелектуальної власності як інструменту, який сприяє інноваціям, практичному переданні технологій та промисловій конкурентоздатності, що є вирішальною складовою для економічного зростання країни, її успіху та визнання на міжнародній арені».

 

Микола Ковіня

Володимир Михайлов

 

На завершення заходу слово взяв Володимир Михайлов, котрий розповів про роль ІСС Ukraine у підготовці матеріалів для Доповіді та висловив сподівання, що це дослідження стане в нагоді українській владі.

Перед початком та на завершення заходу всі учасники мали можливість неформального спілкування. Вони обговорили проблемні питання та прояснили найбільш болючі або незрозумілі моменти за чашкою кави. Присутні на власні очі побачили та потримали в руках зразки контрафактної продукції з Музею підробок УАПП. А на згадку всім було вручено по примірнику дослідження, проведеного ICC/BASCAP, та просвітницькі й освітні матеріали, присвячені темі боротьби з підробками й піратством.

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.