Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Робочий візит європейського експерта ВОІВ з інтелектуальної власності (24-28.06.13)


Національна стратегія інтелектуальної власності України: розробка та імплементація

З 24 по 28 червня 2013 року в Державній службі інтелектуальної власності України (Державна служба) з робочим візитом перебував європейський експерт Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) з інтелектуальної власності Рональд Марчант: були обговорені питання розробки й імплементації Національної стратегії інтелектуальної власності України (Стратегія).

У рамках візиту відбулася зустріч експерта ВОІВ Рональда Марчанта з Головою Державної служби Миколою Ковінею. Учасники перемовин окреслили майбутні кроки, необхідні для успішної реалізації проекту Стратегії.

– Наразі Державною службою спільно з ВОІВ ініціюється розробка проекту Стратегії, до побудови якої має бути застосовано структурований та плановий підхід – для досягнення максимальної вигоди від інноваційної й творчої діяльності громадян, залучення внутрішніх інвестицій та використання результатів досліджень науково-дослідних і освітніх установ у промисловому секторі. Першим кроком у цьому процесі є візит до України Рональда Марчанта, – зазначив Микола Ковіня. – Мета стратегії розвитку інтелектуальної власності (ІВ) полягає в урахуванні потреб усіх зацікавлених сторін, забезпеченні найбільш сприятливих умов для розвитку творчої, новаторської галузей і бізнес-співтовариства, а також у роботі над тим, щоб громадяни глибше усвідомлювали роль ІВ в процесі створення матеріальних цінностей.Експерт ВОІВ підготував цикл лекцій з вищезазначених питань загальноознайомлювального характеру для фахівців державної системи правової охорони ІВ, представників центральних органів виконавчої влади, громадськості та ЗМІ. Виступаючи перед аудиторією, Рональд Марчант окреслив завдання стратегії, специфіку її розробки та механізми імплементації, а також зупинився на оцінці потреб та прокоментував поточну ситуацію, яка склалася у сфері ІВ.

– Над розробкою стратегій у сфері ІВ я працюю протягом багатьох років. Маю чималий досвід і практику роботи директором Бюро патентів Великобританії, тож можу зауважити, що до розв’язання питань розвитку ІВ обов'язково повинен бути застосований стратегічний підхід – це основна рушійна сила цієї галузі. Розробляючи стратегію, потрібно врахувати, що вона має спиратися передусім на національну стратегію Уряду, підкріплюватися відповідними угодами сфери ІВ й національним законодавством, а також слід пам'ятати про ризики тощо, – висловився Рональд Марчант.Говорячи про переваги нашої держави в напрямі ефективного розвитку сфери ІВ, він відзначив такі фактори успіху України – висока якість освіти та великі масштаби ринку. Як зазначив експерт, сьогодні держава має особливу увагу приділяти підтримці новаторів, не зупиняючись на виконанні ролі регулятора сфери ІВ.

Відповідаючи на запитання аудиторії, Рональд Марчант зазначив, що в ідеалі, на його думку, держава повинна мати єдину п'ятирічну стратегію інноваційного розвитку, у якій як додаткова може виступати стратегія ІВ. Серед країн східноєвропейського регіону з уже розроблених найефективнішими експерт вважає національні стратегії ІВ Македонії, Чорногорії та Молдови.

До дискусії з експертом ВОІВ долучилися представники вищих навчальних закладів, громадських організацій, патентні повірені, представники ЗМІ. У ході обговорення було відзначено позитивний досвід у формуванні комплексного підходу до ІВ у Німеччині, Японії, США, країнах Скандинавії. Також учасники звернули увагу на успіхи в цій сфері країн з економікою, що розвивається, а саме — Хорватії, Македонії, Угорщини, Сингапуру, Молдови. Показовим, за словами експерта ВОІВ, є приклад Гамбії: африканська країна із вкрай обмеженими природними ресурсами за рахунок формування національної стратегії з розвитку ІВ вже сьогодні починає продавати технології іншим країнам. А ось ситуація в Японії є протилежною. Загальмувавши розвиток інвестицій, країна почала поступатися в сфері інновацій конкурентам, зокрема Південній Кореї. Учасники дискусії підкреслили важливість відвертого діалогу уряду, суспільства й бізнесу з метою знаходження спільних точок опори. Велику увагу аудиторії викликало й питання гармонізації вітчизняних норм і принципів у сфері ІВ з європейськими у світлі євроінтеграційних процесів, які набирають хід в Україні.

Спеціальна зустріч Рональда Марчанта відбулася з представниками центральних органів виконавчої влади України. Експерт ВОІВ обговорив особливості розробки й імплементації Стратегії з працівниками міністерств і відомств.У ході візиту Рональд Марчант ознайомився з роботою фахівців Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ»), відвідав Музей правової охорони інтелектуальної власності, залишив запис у Книзі почесних гостей. Під час підсумкового засідання, участь у якому взяли працівники Державної служби, ДП «УІПВ», представники навчальних закладів і громадськості, експерт представив власні висновки, зроблені за результатами зустрічі, та висвітлив основні пункти звіту, підготовленого ним для ВОІВ.

– Головне, я бачу, що державна система правової охорони ІВ України має велике бажання й волю розробити стратегію ІВ найближчим часом. Дуже важливо, щоб це бажання було підтримане загальною політичною волею та волею бізнесу, якому варто більше уваги звертати на врахування об'єктів ІВ у своїх бізнес-планах. Якщо одним реченням сформулювати нашу з вами спільну мету щодо розробки Стратегії, – це створення в державі міцної економіки шляхом ефективного використання ІВ, – підсумував зустріч Рональд Марчант.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.