Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Регіональний семінар у Казахстані: обмін досвідом і знаннями у сфері патентування (16-18.10.2013)


Регіональний семінар у Казахстані: обмін досвідом і знаннями у сфері патентування

З 16 по 18 жовтня 2013 року з офіційним візитом Республіку Казахстан відвідали Голова Державної служби інтелектуальної власності України Микола Ковіня й начальник відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем Державного підприємства «Український інститут промислової власності» Федір Луценко. Метою візиту стала робота в регіональному семінарі, який проводився для окремих країн Кавказу, Балтії, Центральної Азії, Центральної та Східної Європи, з питань застосування й використання окремих гнучких можливостей у патентній галузі, а також участь в урочистостях з нагоди святкування 20-ї річниці діяльності Патентного відомства Республіки Казахстан.

Вищезазначені заходи відбулися в курортній зоні Борове (Окжетпес, Республіка Казахстан) і були організовані Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Комітетом з прав інтелектуальної власності Міністерства юстиції Республіки Казахстан та Національним інститутом інтелектуальної власності. Участь у семінарі взяли представники Світової організації торгівлі, Всесвітньої організації охорони здоров'я, а також патентних відомств певних країн Кавказу, Балтії, Центральної Азії, Центральної та Східної Європи. Таким чином, об'єднавши широке коло міжнародних професіоналів і колег відповідної галузі, семінар став майданчиком для обміну думками та найкращими прикладами практики з питань імплементації та застосування деяких гнучких можливостей у патентній сфері.

У ході семінару було розглянуто 15 актуальних тем, пов'язаних з використанням гнучких можливостей у патентній галузі, обмеженнями для їх імплементації в регіоні, а також питання примусових ліцензій, вичерпання прав і перспективи у фармацевтичній промисловості.

У якості основних спікерів виступили: в.о. директора відділу патентного законодавства, а також глава відділу політики та консультацій з питань законодавства ВОІВ Марко Елман, співробітник з правових питань відділу патентного законодавства ВОІВ Аїда Долотбаєва, радник відділу інтелектуальної власності Світової організації торгівлі Роджер Кампф, регіональний радник з прав інтелектуальної власності, торгівлі та охорони здоров'я Всесвітньої організації охорони здоров'я Маніше Шрідар та інші.

У свою чергу Микола Ковіня привітав з 20-ю річницею діяльності керівництво та працівників Патентного відомства Республіки Казахстан і висловив побажання щодо продовження активного, плідного та взаємовигідного співробітництва між українськими та казахськими фахівцями в галузі інтелектуальної власності.

Також перед аудиторією семінару виступив Федір Луценко з детальною доповіддю про особливості визначення патентноздатних об'єктів в Україні. За словами Федора Луценка, участь у такому заході є актуальною й необхідною для створення в Україні ефективного правового механізму застосування деяких гнучких можливостей у патентній сфері: «Окреслене питання є надзвичайно важливим і визнається таким на найвищому міжнародному рівні. Адже на сьогодні багато держав стикається з необхідністю використання вищезгаданих можливостей у «чутливих» секторах, таких, наприклад, як охорона здоров'я, де ці можливості грають важливу роль у політиці розширення доступу до лікарських препаратів», – зазначив він.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.