Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Третє засідання Комітету зі стандартів ВОІВ


Відбулося третє засідання Комітету зі стандартів ВОІВ

У період з 15 по 19 квітня 2013 року в м. Женева, Швейцарська Конфедерація, відбулося третє засідання Комітету зі стандартів (ВОІВ) (КСВ), участь у якому взяла українська делегація в складі фахівців відділення патентно-інформаційного забезпечення Державного підприємства «Український інститут промислової власності» – начальника відділу патентної інформації Оксани Пархети й головного спеціаліста відділу патентної документації та стандартизації Артема Кононенка.

Учасниками цьогорічного заходу стали представники 65 держав-членів ВОІВ, а також 8 міжнародних міжурядових та неурядових організацій.

Робота проводилась у формі пленарних засідань комітету, з окремих питань обговорення відбувалися в рамках цільових груп.

Увага учасників була спрямована на перегляд чинних стандартів ВОІВ стосовно бібліографічних даних, які стосуються патентів і свідоцтв додаткової охорони (ST.9), стосовно представлення елементів бібліографічних даних (ST.10/С) та щодо наведення посилань у патентних документах (ST.14).

Крім того, делегати прийняли рішення про необхідність розроблення нових стандартів ВОІВ, а саме таких:

  • у сфері торговельних марок (що зумовлено появою нових різновидів цього об’єкта промислової власності, зокрема звукових, рухомих та мультимедійних);
  • у сфері обміну інформацією про правовий статус документів між відомствами промислової власності.

Ґрунтовно аналізувалося питання продовження робіт з розвитку стандартів щодо обробки інформації про об’єкти промислової власності з використанням розширюваної мови розмітки XML (ST.36, ST.66, ST.86 та нового ST.96, який поки що залишається на етапі розробки).

Участь у роботі сесії КСВ дала змогу українським фахівцям ознайомитися з актуальними новинами у сфері патентної інформації, документації й стандартизації, обговорити з фахівцями патентних відомств багатьох країн світу питання, пов’язані з узгодженням змін та доповнень до чинних і розробленням нових міжнародних стандартів ВОІВ з подальшою підготовкою пропозицій щодо їх застосування в державній системі правової охорони інтелектуальної власності України.

Важливим досягненням для України стало включення за пропозицією ВОІВ до складу президії зазначеного засідання представника національної делегації – начальника відділу патентної інформації Оксани Пархети, під головуванням якої відбулися всі пленарні засідання в рамках роботи сесії.
Ця подія свідчить про високий рівень довіри ВОІВ та позитивний імідж України в контексті роботи в такого роду заходах міжнародного рівня.

Довідка

Основними напрямами роботи КСВ є забезпечення надання інформаційних послуг у галузі інтелектуальної власності, встановлення в рамках ВОІВ тісного співробітництва між національними та регіональними відомствами з питань, пов'язаних із створенням та використанням електронно-цифрових бібліотек, а також документацією й інформацією в галузі промислової власності, включаючи, зокрема, проведення робіт щодо перегляду та розвитку стандартів ВОІВ, які стосуються інформації у сфері інтелектуальної власності, для стандартизації форм даних та носіїв.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.