Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінар з питань безпаперової інформаційної технології (21 жовтня 2009 року)


Cемінар
"Технологічні та правові питання впровадження електронного документообігу,
електронних документів та електронного цифрового підпису
в процесі набуття прав на об’єкти промислової власності"
(21 жовтня 2009 року)

21 жовтня 2009 року відбувся семінар "Технологічні та правові питання впровадження електронного документообігу, електронних документів та електронного цифрового підпису в процесі набуття прав на об’єкти промислової власності".

Організатори: Державний департамент інтелектуальної власності та Український інститут промислової власності.

Відкрив захід і привітав учасників заступник директора Українського інституту промислової власності Петро Іваненко. Він детально проаналізував питання правового забезпечення використання безпаперової інформаційної технології в процесах набуття прав на об’єкти промислової власності (ОПВ).

Петро Іваненко

– Ми неодноразово зустрічалися в нашому Інституті для обговорення питань з впровадження електронного документообігу, електронних документів та електронного цифрового підпису (ЕЦП) у процесі набуття прав на ОПВ, – зазначив Петро Іваненко. – Але, на жаль, склалася непроста ситуація щодо практичної реалізації цього процесу. Технічні, технологічні, програмні аспекти впровадження безпаперової інформаційної технології нами вже вирішено, а от питання правового забезпечення залишається відкритим. Зміни, які необхідно внести до чинного законодавства з питань правової охорони ОПВ, потребують певного часу.

З доповідями також виступили фахівці Українського інституту промислової власності.

Микола Монастирецький, начальник відділення комп`ютеризації та інформаційних технологій, надав відомості про систему електронного подання заявок на ОПВ, проаналізував алгоритм подання та обробки електронних заявок.
Про особливості технології електронного документообігу в процесі розгляду та експертизи заявок на ОПВ доповів начальник відділу впровадження та супроводу інформаційних технологій Тарас Пустовіт.

Виступ головного спеціаліста відділу системного аналізу та розробки інформаційних технологій Олексія Дробязка стосувався програмно-технічних засобів електронного подання заявок на ОПВ.

Костянтин Константінов, начальник сектора реєстрації абонентів центру сертифікації ключів, висвітлив загальні дані про національну систему ЕЦП, порядок отримання ЕЦП та роботу з "ключами".

Про реєстрацію електронної заявки в системі реєстрації вхідного потоку заявок на ОПВ розповів начальник відділу системного аналізу та розробки інформаційних технологій Сергій Стеценко.


Під час семінару доповідачі відповіли на запитання учасників. У процесі обговорення деяких питань виникали жваві дискусії, що свідчить про неабиякий інтерес спеціалістів у сфері інтелектуальної власності та громадськості до теми впровадження безпаперової інформаційної технології в процесах набуття прав на ОПВ.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.