Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Європейські експерти долучилися до аналізу відповідності українського законодавства вимогам Директиви ЄС (20.04.2015)


Європейські експерти долучилися до аналізу відповідності українського законодавства вимогам Директиви ЄС

20 квітня 2015 року в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) відбулася зустріч із суддею Верховного суду Італії, членом Першої палати з розгляду справ у сфері інтелектуальної власності (ІВ), банкрутства, сімейних справ Вітторіо Рагонесі.

Європейський експерт перебуває з тижневим робочим візитом у нашій країні в рамках реалізації проекту Twinning “Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні”.

Пан Рагонесі ознайомився із специфікою розгляду судових справ у сфері ІВ в Україні та розповів про те, як зазначений процес організований в італійському судочинстві.

"В Італії всі справи, пов'язані з ІВ, розглядаються цивільними судами, але в кожному з них для покращення судової практики є окремі палати та судді, які спеціалізуються на розгляді вказаної категорії справ. Проте йдеться не про всі італійські суди, а про 12 найбільших,– тільки вони мають спеціалізацію у сфері ІВ", – пояснив суддя Верховного суду Італії.

Іноземний експерт повідомив, що в їхній країні немає поділу на господарські суди та суди з розгляду цивільних і кримінальних справ. Натомість в Італії є єдиний цивільний суд, у якому зосереджено 12 вищеназваних судів.

Крім того, пан Рагонесі розповів, що оскарження рішень Італійського відомства з патентів та торговельних марок відбувається саме в Адміністративному суді.

Проте існує також особлива адміністративна процедура, відповідно до якої такі рішення можна оскаржити до Міністерства економічного розвитку Італії.

У ході зустрічі було вирішено, що протягом цього тижня пан Рагонесі проаналізує положення Господарського процесуального кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України на їх відповідність вимогам Директиви № 2004/48/ЄС і надасть свої пропозиції фахівцям ДСІВ для врахування їх під час роботи з удосконалення законодавства.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.