Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Cемінар щодо управління інтелектуальною власністю та комерціалізації технологій для організацій в країнах СНД (28 – 29 березня 2011 року) - Управління ІВ – вимога інноваційного розвитку (28 березня 2011 року)


Cемінар
"Управління інтелектуальною власністю та
комерціалізація технологій для університетів,
урядових дослідницьких центрів та малих і середніх підприємств
в країнах СНД"

(28 – 29 березня 2011 року)

28 березня 2011 року Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба) за підтримки Науково-технологічного центру в Україні (STCU), організації "Загальнодоступні ресурси інтелектуальної власності для сільського господарства" (РІРRA) та Відомства Сполучених Штатів Америки з питань патентів і торговельних марок (USPTO) розпочала дводенний міжнародний семінар "Управління інтелектуальною власністю та комерціалізація технологій для університетів, урядових дослідницьких центрів та малих і середніх підприємств в країнах СНД".

Перший день заходу присвячений питанням управління інтелектуальною власністю й комерціалізації технологій для університетів та урядових дослідницьких центрів. Семінар викликав жвавий інтерес науковців, освітян, представників бізнесу, фахівців сфери інтелектуальної власності. З-поміж них, зокрема, представники університетів і підприємств з України, Молдови, Азербайджану, Грузії та інших країн. На захід зібралася велика кількість учасників – понад 100 осіб.

Володимир ДмитришинЗаступник голови Державної служби Володимир Дмитришин, відкриваючи семінар, висловив думку про те що пріоритетом для діяльності органів державної влади сьогодні має стати створення умов, які забезпечать не тільки збільшення наукового потенціалу, а й насамперед його максимальну реалізацію в інтересах суспільства. Для цього держава зобов’язана стати безпосереднім провідником інноваційного розвитку, замовником та організатором досліджень і розробок.

– У сучасних економіках, заснованих на знанні, у яких первинним економічним активом є інтелектуальна власність, університети та дослідницькі центри відіграють ключову роль як головні творці цього потенційно цінного активу. Необхідно розуміти, як найкраще управляти інтелектуальною власністю і як отримати прибуток від її використання.

Орієнтація на інноваційний шлях розвитку вимагає від національних суб’єктів господарської діяльності перебудови системи управління, створення на основі принципів маркетингу системи оперативного пошуку нових сфер та способів реалізації власного потенціалу, які спиралися б на нові товари, нові технології, нові методи організації виробництва й збуту. Інноваційна діяльність – це діяльність, спрямована на використання та комерціалізацію результатів наукових досліджень і розробок, вона зумовлює випуск на ринок нових конкурентоздатних товарів і послуг.

Україна має вагомі об’єктивні передумови формування інноваційної стратегії довгострокового економічного розвитку.

Чівер ВолтмерЧівер Волтмер, економічний радник посольства США в Україні, звернувшись до учасників заходу, відмітила:

– Значна частина роботи винахідників, інженерів та творців у всіх країнах – управління правами на інтелектуальну власність, оскільки розвиток останньої є безумовним чинником економічного росту. У нашому посольстві Україну хочуть бачити міцною й економічно розвиненою – а значить готовою до тісної співпраці з ЄС. Ми готові представити чітку схему захисту прав ІВ в Україні для тісної інтеграції з Європою, і одна з цілей сьогоднішньої зустрічі – вироблення двостороннього плану дій щодо розвитку ІВ. Найважливіша мета семінару – надати слухачам практичні навики щодо захисту прав ІВ та щодо використання власниками ресурсів ІВ для отримання економічної вигоди.

Представник організації "Загальнодоступні ресурси інтелектуальної власності для сільського господарства" (Каліфорнійський університет) Кайл Дженсен у вітальному слові подякував колегам-співорганізаторам семінару за підготовку такого змістовного заходу. Він побажав продуктивної роботи учасникам семінару, які прибули сюди з різних куточків світу.

Віктор Корсун, заступник генерального директора науково-технологічного центру в Україні, побажав учасникам успіхів і нагадав про те, що для забезпечення ефективності заходу аудиторії доведеться активно працювати та вносити свої пропозиції щодо його змістового наповнення.

Від патентного відомства США присутніх привітала патентний повірений Марина Лемм. Вона стала модератором першої секції семінару – «Науково-дослідницька діяльність та інтелектуальна власність». 


 

 

   
 

 

   
 

 

   
 

 

   
 

 

   
 

 

   
 

 

   
 

 

   
 

 

   

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.