Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Експерти ЄС обговорили методологію оцінки рівня піратства в Україні із представниками ДСІВ та Украпатенту (19.11.2015)


 Експерти ЄС обговорили методологію оцінки рівня піратства в Україні з представниками ДСІВ та Укрпатенту

19 листопада 2015 року в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) постійний радник проекту Twinning Пабло Роденас та європейські експерти Кенні Райт і Філ Льюїс зустрілися з представниками ДСІВ та Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» для обговорення питань розробки методології оцінки рівня піратства в Україні.

Аналогічну зустріч у ДСІВ іноземні експерти провели 17 листопада з представниками творчих індустрій, які зазнають збитків від піратства в нашій державі.

Європейські фахівці зазначили, що методологія для оцінки рівня піратства в Україні є об’єктивною й незалежною, оскільки заснована на методології Обсерваторії з дослідження контрафакції та піратства Європейського відомства з гармонізації внутрішнього ринку (OHIM), що підпорядковане Єврокомісії, і, отже, не надає переваг жодній з творчих індустрій.

Обсерваторія OHIM у 2015 році провела низку досліджень, зокрема щодо порушення прав інтелектуальної власності в індустрії спортивних товарів, косметики, одягу й аксесуарів.

Експерти проекту Twinning врахували результати цих досліджень, а також методологію, яку Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) пропонує для оцінки економічного внеску індустрій, що базуються на авторському праві та суміжних правах.

За словами Кенні Райта, відповідно до зазначеної методології ВОІВ є 11 базових галузей промисловості авторського права, які пропонується досліджувати на предмет рівня піратства. У деяких з цих категорій рівень піратства може складати 0 %, але в деяких – 90 %.

У свою чергу, Філ Льюїс зазначив, що Обсерваторія OHIM звертається до основних гравців ринку з проханням надати дані про два показники – прогнози продажів на наступний рік і реальні продажі.

«Числові значення цих показників завжди відрізняються, і саме ця різниця включає в себе піратство, проте потрібно визначити, який саме відсоток піратства має місце», – пояснив експерт.

Водночас європейські фахівці нагадали українським колегам, що в «Списку 301» Україні закидається брак методології для оцінки рівня піратства. Цю проблему можна вирішити, адже необхідна методологія вже розроблена, залишається тільки отримати статистику від правовласників, які поки що не були готові співпрацювати з проектом Twinning. Експерти розглядають можливість більш активного залучення міжнародних асоціацій правовласників для вирішення цієї проблеми.

У кінці зустрічі Кенні Райт повідомив, що найближчим часом експерти нададуть представникам ДСІВ письмовий звіт. І, якщо буде потрібно, радо повернуться в Україну, щоб допомогти закінчити розпочату роботу.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.