Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Cемінар "Практика розгляду заперечень Апеляційною палатою Державної служби інтелектуальної власності України" (19 листопада 2015 року)


Практика розгляду заперечень Апеляційною палатою Державної служби інтелектуальної власності України

 19 листопада 2015 року в приміщенні Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) відбувся семінар на тему «Практика розгляду заперечень Апеляційною палатою Державної служби інтелектуальної власності України». Організаторами заходу виступили Державна служба інтелектуальної власності України (ДСІВ) та Укрпатент.

Захід відвідало близько 100 учасників, представників у справах інтелектуальної власності (патентні повірені) та фахівців сфери інтелектуальної власності (ІВ), діяльність яких пов’язана з роботою Апеляційної палати ДСІВ (Апеляційна палата).

Відкриваючи семінар, начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВ, заступник голови Апеляційної палати Інна Шатова звернула увагу аудиторії на останні ініціативи в діяльності Апеляційної палати. Серед них найважливішою стала публікація поточних рішень на офіційному веб-сайті ДСІВ та оприлюднення до 31 грудня 2015 року рішень, прийнятих Апеляційною палатою з моменту початку її діяльності у 2011 році. Також керівник зупинилася на законодавчих ініціативах, які ДСІВ реалізує спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України в рамках вирішення проблеми патентного тролінгу.

Детально про основні напрями роботи Апеляційної палати розповів Микола Потоцький, начальник відділу організації захисту прав та розгляду звернень громадян Укрпатенту. За його словами, публікація рішень стала найбільш вагомим досягненням на шляху до вдосконалення діяльності Апеляційної палати. Поточні рішення приймалися з урахуванням початку процесу публікації та зростання ризиків майбутніх оскаржень і стали більш виваженими й лаконічними. Микола Потоцький окреслив основні типи помилок, яких припускаються заявники та їхні представники, подаючи апеляції, а також дав поради щодо того, як уникнути таких помилок. Навівши приклади з досвіду реєстрації двох знаків товарів та послуг у вигляді графічного та словесного позначень відповідно, фахівець докладно пояснив основні принципи роботи Апеляційної палати.

Практичні питання розгляду Апеляційною палатою заперечень проти рішень ДСІВ, предметом яких є описові та оманливі позначення, були розглянуті в доповіді Інни Костенко, начальника відділу заходів з розвитку інтелектуальної власності Укрпатенту. Детальний аналіз та пояснення логіки розгляду справ колегією Апеляційної палати на прикладі вісьмох графічних і словесних позначень дозволили аудиторії краще зрозуміти алгоритм роботи над зверненнями та дізнатися про критерії, що ними керуються фахівці в процесі аналізу предмета апеляції, а також продемонстрували роль, яку відіграє розрізняльна здатність знака.

Олена Данилова, головний фахівець відділу контролю якості та вдосконалення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем Укрпатенту, зосередила увагу учасників семінару на практичних аспектах розгляду Апеляційною палатою заперечень щодо винаходів та особливостях взаємодії останньої з експертизою. Як стверджує доповідач, тенденцією останніх років є зменшення кількості заперечень, які задовольняються, що свідчить, зокрема, про підвищення рівня якості експертизи.

В останній доповіді семінару Ольга Теньова, головний фахівець відділу заходів з розвитку інтелектуальної власності Укрпатенту, розглянула стратегію супроводження заявки та надання додаткових матеріалів у якості доказів на користь реєстрації заявленого позначення. Було наголошено на необхідності своєчасного вжиття заявником та його представниками таких заходів, як звуження переліку класів, зміна формули тощо для збереження високих шансів задоволення заперечення, поданого до Апеляційної палати.

Аудиторія семінару активно використовувала можливості поставити додаткові запитання доповідачам та модераторам заходу. Так, була обговорена перспектива створення пошукового апарату для рішень Апеляційної палати, які публікуються на офіційному веб-сайті ДСІВ, розглянуті нюанси стосовно деяких прикладів оскарження заперечень.

Низку дискусійних питань порушив директор з розвитку відносин інтелектуальної власності Укрпатенту Анатолій Горнісевич. Він з-поміж іншого звернув увагу присутніх на останні тенденції розвитку законодавства ЄС та наголосив на потребі врахування пріоритетів заявника, адже основною функцією державного органу з ІВ європейського та світового зразка є забезпечення максимальної зручності для споживача послуг, які надаються відомством.

Завершуючи семінар, Микола Потоцький подякував чималій аудиторії за активну участь і зворотній зв’язок щодо діяльності Апеляційної палати й запросив відвідати спеціалізований семінар із судової практики захисту прав ІВ, який продовжить серію тематичних заходів і буде проведений у грудні. 
 

Розгляд заперечень Апеляційною палатою ДСІВ, семінар 19.11.2015

Розгляд заперечень Апеляційною палатою ДСІВ, семінар 19.11.2015

   

Розгляд заперечень Апеляційною палатою ДСІВ, семінар 19.11.2015

Розгляд заперечень Апеляційною палатою ДСІВ, семінар 19.11.2015

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.