Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Круглі столи - Круглий стіл з питань легалізації комп’ютерних програм (19 серпня 2014 року)


Круглий стіл з питань легалізації комп’ютерних програм

19 серпня 2014 року в Державній службі інтелектуальної власності України (Державна служба) проведено круглий стіл з питань легалізації комп’ютерних програм, який було ініційовано Громадською радою при Державній службі.

На круглому столі фахівці Державної служби разом з представниками ТОВ «Майкрасофт Україна», компанії «MMI Group», а також юридичної компанії «Юскутум» обговорили потребу легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади.

Зокрема, учасники вищезазначеної зустрічі розглянули такі питання:

  • поняття легалізації комп’ютерних програм;
  • вироблення рішення щодо дорожньої карти з припинення порушень авторського права на комп’ютерні програми в органах виконавчої влади.

Кожен з присутніх висловив своє бачення щодо того, як можна боротися з піратським софтом уже сьогодні та як нашій державі продовжити легалізацію комп’ютерних програм у міністерствах і відомствах.

Усі погодилися з тим, що підходи до легалізації програмного забезпечення потрібно змінювати. Для цього необхідна поетапна, конструктивна, прозора й зрозуміла всім гравцям відповідного ринку процедура. Правовласники наголосили на потребі проведення в перспективі незалежного аудиту комп’ютерних програм у державному секторі. Не обійтися й без належної підтримки з боку держави. Присутні на зустрічі компанії висловили бажання надалі співпрацювати в окреслених напрямах, щоб допомагати країні легалізувати комп’ютерні програми та покращити її статус у розглянутому сегменті захисту авторського права.

Також зазначені фахівці висловилися про доцільність розширення діалогу, залучення до дискусії інших правовласників та органів виконавчої влади. Адже заслуговують на увагу й проблеми переслідування порушників, фінансування легалізації, оподаткування та обліку комп’ютерних програм, безпеки даних, вразливості неліцензійних комп’ютерних програм щодо вірусних атак тощо. Перспективним майданчиком для такої дискусії може бути ХХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальної власності», що 9 – 11 вересня 2014 року об’єднає широке коло фахівців.

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.