Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - У рамках проекту ЄС Twinning проведено черговий тренінг для представників судів загальної юрисдикції (19-21.04.2016)


У рамках проекту ЄС Twinning проведено черговий тренінг для представників судів загальної юрисдикції

З 19 по 21 квітня 2016 року на базі Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) відбувся тренінг для представників українських судів загальної юрисдикції. Захід організовано й проведено в рамках проекту ЄС Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні».

До участі в тренінгу долучилися представники Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, районних судів м. Київ, апеляційних судів шести регіонів України, Київського апеляційного господарського суду, Господарського суду міста Києва, господарських судів Київської та Чернігівської області.

На початку тренінгу Постійний радник проекту Twinning в Україні Пабло Роденас ознайомив аудиторію з програмою заходу, до модулів якої було включено як інформацію, подану на попередньому тренінгу, так і нові аспекти у вигляді конкретних прикладів справ з інтелектуальної власності (ІВ), що мали місце в практиці європейських судів.

Пабло Роденас

Основними доповідачами на заході виступили: Голова Апеляційного господарського суду м. Мадрид Анхель Гальго та Голова Апеляційного господарського суду м. Аліканте Енріке Гарсія-Чамон. Предметом першої доповіді Анхеля Гальго стала охорона прав промислової власності, зокрема розгляд таких прав як нематеріального активу підприємства, економічне значення промислової власності та її місце в європейській економіці. За словами Анхеля Гальго, більше ніж половина європейських компаній вважаються такими, що інтенсивно використовують права ІВ, а створена ними частка ВВП країн ЄС складає 39 % (4,7 трлн євро на рік). У ході доповіді також були розглянуті види об'єктів промислової власності й засоби захисту інтелектуальних активів, спільні та відмінні риси промислової власності, інтелектуальної власності та недобросовісної конкуренції.

Зміст наступних трьох модулів тренінгу стосувався тематики знаків для товарів і послуг. Енріке Гарсія-Чамон розглянув добре відомі знаки та знаки з репутацією, принцип спеціалізації та вимоги для особливої охорони загальновідомих знаків, колективні та сертифікаційні торговельні марки ЄС, фірмові найменування. Були прокоментовані приклади рішень Апеляційного господарського суду, м. Аліканте, спрямовані на вирішення конфліктів між знаками. Також серед розглянутих питань такі: обов'язки правовласника з використання знаків, вимоги для збереження прав, використання знаку у формі, яка відрізняється від зареєстрованої, втрата чинності, причини та підстави для визнання недійсності знака. Особливу увагу аудиторії привернули проблеми використання знаків у мережі Інтернет: включення знаків до доменних імен, посилань, контекстної реклами, реєстрація знака в якості імені користувача, порушення в соціальних мережах. Енріке Гарсія-Чамон висвітлив основні аспекти відповідної нормативно-правової бази, процедури досудового врегулювання спорів, передбаченої Регламентом (ЄК) № 874/2004, та навів приклади із судової практики ЄС.

Тренінг для представників судів загальної юрисдикції(19-21.04.2016)

Розвинув тему використання інтелектуальної власності в мережі Інтернет Анхель Гальго, який навів статистику економічних втрат від піратських дій у Глобальній мережі: за його даними, через вказаний канал незаконно завантажується близько 20 млрд музичних композицій, а в Україні, за приблизними підрахунками, цифрове музичне піратство охоплює 60 % міжнародних об'єктів та завдає шкоди у 28 млн євро. Доповідач не тільки ознайомив аудиторію з міжнародною та європейською нормативно-правовою базою у сфері охорони авторського права й суміжних прав, а й зупинився на особливостях ліцензії Creative Commons, обміну файлів за протоколами peer-to-peer, подав аналіз відповідної судової практики ЄС. У секції, присвяченій суміжним правам, були розглянуті аспекти їх охорони з точки зору виконавців, виробників фонограм та аудіовізуальних записів, організацій мовлення. Окремим питанням стало sui generis – особливе право розробника баз даних (БД) та захист його на базі Директиви про правовий захист БД, – прозвучали відповідні приклади рішень Суду справедливості ЄС в цій сфері.

Також представники українських судів загальної юрисдикції мали нагоду ознайомитися з основними питаннями патентного права на базі Угоди ТРІПС та Директиви 2004/48/ЄС. У фокусі уваги були: позов про визнання права власності, визнання недійсності та вичерпання прав на патент, відповідна судова практика. Останній восьмий модуль тренінгу було присвячено питанням захисту промислових зразків. Зокрема, для ілюстрації розглянутих питань, були наведені приклади нещодавніх рішень Суду справедливості ЄС.

Після завершення тренінгу представники фахової аудиторії отримали сертифікати учасника заходу від проекту Twinning. Пабло Роденас подякував доповідачам за наданий час та можливість ознайомитися з практичним досвідом ведення справ з питань ІВ у спеціалізованих європейських судових інстанціях.

Тренінг для представників судів загальної юрисдикції (19-21.04.2016) Тренінг для представників судів загальної юрисдикції (19-21.04.2016)

Іспанські експерти надали всім зацікавленим фахівцям можливість ознайомитися з матеріалами тренінгу: презентації доповідей можна завантажити за посиланнями, розміщеними нижче.

"Промислова власність: загальна інформація"
"Особливості торговельних марок; конфлікти з іншими знаками"
"Обов’язки та припинення прав"
"Торговельні марки в мережі Інтернет"
"Інтелектуальна власність та Інтернет"
"Суміжні права та особливе право розробника баз даних"
"Патентне право"
"Промисловий зразок. Директива та Регламент ЄС"

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.