Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Круглі столи - Круглий стіл з питань реалізації авторського права (18 квітня 2014 року)


У Державній службі відбувся круглий стіл з питань реалізації авторського права
 
18 квітня 2014 року в Державній службі інтелектуальної власності України (Державна служба) було проведено круглий стіл на тему: «Реалізація авторського права із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій: переваги, недоліки, шляхи подолання проблем».

Захід відкрила начальник управління правового забезпечення та захисту прав Державної служби Антоніна Малиш. Вона, зокрема, зазначила, що круглий стіл проводиться в контексті виконання Плану заходів з підтримки розвитку індустрії програмної продукції на 2013-2014 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2013 р. № 959-р.
- Маємо гарну нагоду на професійному рівні обговорити актуальні питання ІТ-індустрії, що сприятиме виробленню ефективних узгоджених рішень для розвитку інформаційно-комунікаційних технологій в Україні в контексті реалізації авторського права на комп’ютерні програми, - наголосила Антоніна Малиш.

Учасники круглого столу обговорили такі питання:
  1. Належність майнових прав на комп’ютерні програми, створені у зв'язку з виконанням трудового договору: чинне вітчизняне законодавство, законодавство Європейського союзу.
  2. Ліцензії кінцевого користувача та норми законодавства щодо договорів, винятків з авторського права й вичерпання прав.
  3. Вимоги вітчизняного законодавства до форми та змісту договорів у сфері авторського права в контексті розробки вільного програмного забезпечення.
  4. Створення державою сприятливих умов для розвитку вітчизняної ІТ-індустрії.

Щодо деяких положень Директиви Європейського парламенту та Ради ЄС від 23 квітня 2009 року про правову охорону комп’ютерних програм перед учасниками заходу виступив т.в.о. начальника відділу авторського та суміжних прав управління правового забезпечення та захисту прав Державної служби Олексій Арданов.
 
Крім того, Олексій Арданов розповів колегам, що до Плану Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з підготовки проектів регуляторних актів на 2014 рік були надані пропозиції про розробку у ІI півріччі проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» з метою законодавчого врегулювання низки питань, пов’язаних з охороною та захистом авторського права і суміжних прав. Зокрема, це стосується приведення законодавства у сфері авторського права і суміжних прав у відповідність до положень Цивільного кодексу України та норм законодавства Європейського Союзу.
 
Під час жвавої дискусії учасниками круглого столу були конкретно окреслені ті зміни, яких потребує законодавство вже сьогодні - доцільно внести зміни до відповідних статей Закону, що регулюють договірні відносини. Кожен з учасників заходу висловив свої пропозиції та побажання.
 
Окрім фахівців державної системи правової охорони інтелектуальної власності участь у круглому столі взяли заступник директора департаменту інформатизації та розвитку інформаційного суспільства Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Віталій Окнов, виконавчий директор Асоціації ІТ-України Віктор Валєєв, заступник директора Департаменту наукової діяльності – начальник відділу фундаментальних та прикладних досліджень МОН Олег Хименко, юрист Адвокатського об’єднання «Аrzinger» Антон Полікарпов, юрист МК ІТ проекту Ірина Колос, юрисконсульт ТОВ «Текексперт» Наталія Шпильова.
 
Віктор Валєєв Олексій Арданов Антон Полікарпов Ірина Колос
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.