Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Співпраця ДСІВ і європейських експертів – це відчутний крок на шляху до євроінтеграції, – Патрісія Гарсія-Ескудеро (16.09.2015)


Співпраця ДСІВ і європейських експертів – це відчутний крок на шляху до євроінтеграції,
– Патрісія Гарсія-Ескудеро

Голова Іспанського патентного відомства розповідає про специфіку роботи очолюваного нею Відомства
та її враження від співпраці з ДСІВ й Укрпатентом


8 – 10 вересня 2015 року за сприяння Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ) в Державному підприємстві «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) відбувся тренінг для представників господарських судів України в рамках проекту Twinning. У заході взяла участь Голова Іспанського відомства з питань патентів і торговельних марок (ІВПТМ) Патрісія Гарсія-Ескудеро.

Ми скористалися нагодою й розпитали пані Гарсія-Ескудеро про специфіку роботи очолюваного нею Відомства та про її враження від співпраці з ДСІВ й Укрпатентом.

Патрісія Гарсія-Ескудеро– Коли і яким чином в Іспанії було створено патентне відомство і як воно працює нині?

– Історія нашого патентного відомства починається з 1887 року, коли було створено Спеціальне управління з питань патентів, торговельних марок та промисловості при Міністерстві розвитку. Це був спеціальний орган реєстрації, управління та архівування промислової власності в Іспанії, основним завданням якого було опублікування зареєстрованих патентів і торговельних марок (ТМ), надання вільного доступу до реєстрів та документації.

У 1902 році було проголошено перший закон про промислову власність, відповідно до якого створювався Реєстр промислової власності (РПВ) як спеціальний орган при Міністерстві з питань сільського господарства, торгівлі та інфраструктури. У 1975 році РПВ набув статусу «автономного органу», тобто спроможного фінансувати самого себе за рахунок встановлення тарифів. У 1979 році РПВ розпочав інформатизацію своєї структури, у результаті чого реєстри в паперовій формі перестали використовуватися. У липні 1992 року РПВ отримав нову назву – Іспанське відомство патентів та торговельних марок.

Якщо говорити про сьогодення, то зараз ми працюємо без паперових копій – уся інформація міститься в електронному вигляді. Наша діяльність спрямована на задоволення потреб та інтересів усіх споживачів і користувачів, зокрема на підтримку малого бізнесу. Оскільки близько 90 % від прибутку всієї промисловості країни надходить саме від малого бізнесу.

– Ви розповідали про тісну міжвідомчу співпрацю з іншими державними органами, зокрема правоохоронними структурами та митницею. Розкажіть детальніше про створення Міжурядової комісії.

– У 2000 році в Іспанії значно зросли кількість підробок та рівень піратства. Тому цього самого року для того, щоб забезпечити ефективну охорону промислової власності, була створена Міжміністерська комісія з боротьби з порушеннями прав інтелектуальної власності (Комісія). Спочатку вона складалася виключно із державних органів. У 2005 році її перейменували на Міжурядову комісію з боротьби з порушеннями прав промислової власності, залучивши до роботи останньої й представників приватного сектору. У 2014 році дещо змінилися склад Комісії, її функції та повноваження. Зараз ми співпрацюємо з міжнародними організаціями, які займаються боротьбою з порушеннями прав промислової власності, зокрема Європейською обсерваторією з боротьби з порушеннями прав інтелектуальної власності. Наразі в Комісію входять вісім міністерств, Асоціація споживачів, Асоціація з питань торгових марок. Наше Відомство відповідає за те, щоб зібрати нараду й координувати робочі групи в складі цієї Комісії.

– Які реформи Ви провели у сфері ІВ, щоб налагодити роботу системи?

– Щодо законодавчих реформ, то цього року було прийнято новий закон про патенти, який в основному спрямований на полегшення системи розгляду заявок. Також ми зменшили тарифи для малого бізнесу. Саме для того, щоб було простіше й легше отримувати правоохоронні документи, а також у подальшому продовжувати їх дію. Зараз ми в основному працюємо над імплементацією новоприйнятого закону, а також над імплементацією нової Директиви з питань ТМ. На сьогодні ці два напрями роботи для нас є першорядними.

– Ви провели кілька днів в Україні, ознайомилися з роботою ДСІВ та Укрпатенту. Які у Вас загальні враження від співпраці?

– Те, що я побачила, – у вас працює чудово. Ми обговорили з Головою ДСІВ пані Жаріновою можливість організації візиту до України в рамках проекту Twinning наших інформатизаторів – з метою проведення тренінгів і семінарів для ваших фахівців. Нам дуже важливо й цікаво було провести цей час з вами. Впевнені, що вся інформація, яку ми надаємо, вам неодмінно знадобиться.

Маю відзначити, що ваші працівники – як фахівці Держслужби, так і експерти Укрпатенту – дуже розумні, обізнані та вміють злагоджено й ефективно працювати.

– ДСІВ видає близько чотирьох тисяч патентів щороку, а яке навантаження має іспанське відомство?

– О, ви маєте хороший показник! Ми видаємо близько трьох тисяч національних патентів щороку. Що ж до європейських, то їх куди більше – наприклад, за минулий рік цей показник становив 58 544.

– Щоб зробити ще один крок до Європи, наблизитися до рівня роботи Вашого Відомства, можливо, нам потрібно щось змінити, покращити?

– Власне проект Twinning для цього й був створений. Він охопив роботу над вирішенням усіх необхідних питань. Маю відзначити, що ДСІВ робить дуже вагомі та значні зусилля, ви йдете у правильному напрямі.Спільна робота спеціалістів ДСІВ і європейських експертів у проекті Twinning – це відчутний крок України на шляху до євроінтеграції й чудова перспектива вашого подальшого розвитку.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.