Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Українські експерти налагоджують професійні зв’язки з європейськими колегами (15.05.2014)


Українські експерти налагоджують професійні зв’язки з європейськими колегами

15 травня 2014 року в Державному підприємстві «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ») відбулася чергова зустріч фахівців у рамках проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» (далі – Проект).

Заступник директора ДП «УІПВ» з питань експертизи Наталія Петрова привітала іноземних гостей – постійного радника Проекту Пабло Роденаса й представників Іспанського відомства з питань патентів та торговельних марок Альберто Інзенгу та Бланку Віла – й окреслила робочу програму. Четвертий день візиту було заплановано відвести на ознайомлення з роботою експертів ДП «УІПВ».

Фахівці ДП «УІПВ» – начальник відділу контролю якості та вдосконалення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та ТІМ Юлія Колотілова й заступник начальника відділення – начальник відділу формальної експертизи заявок на знаки для товарів і послуг Володимир Сенчук – організували для іспанських колег ознайомлювальну екскурсію, під час якої гості змогли почерпнути інформацію про діяльність українського закладу експертизи.

Європейські колеги отримали можливість безпосередньо побачити, як працюють структурні підрозділи ДП «УІПВ», оглянути робочі місця експертів. Гостей особливо зацікавили робота автоматизованої системи «Винаходи» й функціонування внутрішнього пошукового порталу. Фахівці відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем показали, як заявки розподіляються, редагуються, як проводиться пошук тощо.

У рамках ознайомлення з роботою ДП «УІПВ» гості також поспілкувалися з працівниками відділення експертизи заявок на позначення та промислові зразки. Так, у відділі формальної експертизи заявок на знаки для товарів і послуг іноземним фахівцям була представлена автоматизована система «Знаки», презентувалися етапи експертизи.

У відділі кваліфікаційної експертизи заявок на знаки для товарів і послуг українські експерти на конкретному прикладі показали європейським колегам, як опрацьовується заявка в базі даних. Специфіку бази міжнародних реєстрацій гостям продемонстрували у відділі міжнародних реєстрацій знаків для товарів і послуг.

Про основні аспекти роботи та проблемні питання, пов’язані з таким об’єктом промислової власності, як промисловий зразок, учасникам зустрічі розповіли у відділі експертизи заявок на промислові зразки.

Європейські колеги високо оцінили рівень професійної підготовки українських експертів. Пабло Роденас так прокоментував результати зустрічі:

- Сьогоднішній день, проведений у стінах українського закладу експертизи, дозволив нам детальніше ознайомитися з процесами, здійснюваними безпосередньо експертами, з роботою над заявками тощо. Відкритість сприяє співпраці. Тож, сподіваюся, що ця зустріч – наше спілкування з українськими фахівцями – дозволить активізувати реальний діалог та подальшу роботу учасників Проекту.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.