Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Навчання суддів – один з підкомпонентів проекту Twinning (14.04.2015)


Навчання суддів – один з підкомпонентів проекту Twinning
 
Голова Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ) Алла Жарінова зустрілася з представником Вищого господарського суду України та експертами ЄС в рамках реалізації проекту Twinning.

Головна мета зустрічі, яка відбулася 14 квітня 2015 року, – це визначення потреб українських суддів, які розглядають справи у сфері інтелектуальної власності (ІВ), для формування навчальної програми для них.

Голова ДСІВ зазначила, що одним з підкомпонентів проекту Twinning є проведення таких семінарів для суддів господарських, адміністративних та місцевих загальних судів, а також організація ознайомчого візиту до суду однієї з країн-членів ЄС, який спеціалізується на розгляді справ з питань ІВ.

Ігор БенедисюкПро специфіку розгляду справ цієї категорії в нашій країні проінформував учасників зустрічі секретар 4-ї судової палати, суддя Вищого господарського суду України Ігор Бенедисюк.

На його думку, однією з проблем є те, що вищеназвані справи розглядаються в Україні трьома юрисдикціями – господарськими, адміністративними та загальними судами, що не завжди йде на користь єдності судової практики.

“Завдяки спеціалізації наших суддів, їх навчанню та плідній співпраці з Державною службою інтелектуальної власності України ми змогли створити колегії суддів, які кваліфіковано розглядають справи щодо захисту прав ІВ. Окрім цього, ми створили у Вищому господарському суді України спеціалізацію з розгляду спорів, пов’язаних з недобросовісною конкуренцією. Наразі судова реформа в Україні ще не закінчена й однією із наших пропозицій є зосередження розгляду всіх спорів щодо ІВ саме в судах господарської юрисдикції”, – повідомив Бенедисюк.

За його словами, на сьогодні чи не найактуальнішими є справи, пов’язані із захистом прав на об’єкти ІВ в мережі Інтернет, та патентні спори, пов’язані із захистом прав на винаходи, об’єктами яких є лікарські засоби. Тому саме на зазначених питаннях варто було б зосередити особливу увагу європейським колегам під час проведення семінарів.

Також на думку судді, в Україні потребує узгодження законодавство з розгляду спорів, пов’язаних із захистом прав на об’єкти ІВ на торгівельні марки та фірмові найменування.

“Оскільки ми маємо імплементувати у своє законодавство норми законодавства ЄС, то наша судова практика має відповідати європейській”, – додав Бенедисюк.

Поділилися європейським досвідом у розгляді справ, пов’язаних із захистом прав у сфері ІВ, суддя Апеляційного суду м. Мадрида Альберто Аррібас та суддя Господарського суду м. Аліканте Луїс Солер.

“У нас є дві можливості розглядати справи, що стосуються захисту прав ІВ: якщо однією із сторін виступає держава, то такі справи будуть слухатися в Адміністративному суді, а якщо це цивільні справи – то у Господарському. Єдині концепти і єдині критерії – от чого ми дотримуємося у функціонуванні сфери ІВ всіх країн-членів ЄС. І ми готові допомогти вам у цьому та поділитися своїм досвідом”, – пояснив Луїс Солер.
У підсумку зустрічі Голова ДСІВ зазначила:

“Я впевнена, що ми зможемо досягти більш вагомих результатів, якщо будемо співпрацювати. І ми розуміємо, що з допомогою наших європейських колег нам вдасться зробити крок уперед у вирішенні окреслених проблемних питань”, – підсумувала Алла Жарінова.
 
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.