Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - У центрі уваги вдосконалення цифрової патентної бібліотеки (12.05.2014)


У центрі уваги вдосконалення цифрової патентної бібліотеки

12 травня 2014 року фахівці Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (далі – ДП «УІПВ») провели робочу зустріч з постійним радником проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» (далі – Проект) Пабло Роденасом і з представниками Іспанського відомства з питань патентів та торговельних марок – керівником відділу досліджень Альберто Інзенгою та керівником відділу документації Бланкою Віла.

Обговорювалося питання одного з компонентів Проекту – удосконалення цифрової патентної бібліотеки.

Заступник директора ДП «УІПВ» з інформаційно-технічного забезпечення експертизи Сергій Мосов, вітаючи іноземних колег, зокрема, зазначив:

– Завдяки цій зустрічі маємо гарну нагоду спільними зусиллями виробити єдине професійне бачення подальшого розвитку нашого варіанта цифрової патентної бібліотеки (ЦПБ), безумовно, з урахуванням найкращих європейських стандартів. Сьогодні наші фахівці представлять ЦПБ – її сучасний стан, технічні можливості, наповнення тощо. Завтра на нас чекають інші презентації – щодо можливих варіантів розвитку ЦПБ, про систему електронного подання заявки. Сподіваюся, уся ця інформація стане підґрунтям для слушних рекомендацій щодо вдосконалення системи. Бажаним є розширення переваг використання нашої ЦПБ – аби зручно було як українським користувачам, так і європейським.

Сергій Мосов

Пабло Роденас

Пабло Роденас, який координуватиме місії експертів Іспанії та Данії, окреслив напрями роботи європейських фахівців у рамках Проекту, зокрема в частині ЦПБ. З його слів, під час першого візиту експерти вищезазначених держав у співпраці з українськими фахівцями проведуть аналіз сучасної ЦПБ, підготують її опис та порівняють з найкращими європейськими аналогами. На підставі проведеного дослідження будуть підготовлені рекомендації щодо вдосконалення наявної системи, які експерти представлять під час наступного візиту. Окрім того, у рамках реалізації поставлених завдань європейські фахівці нададуть допомогу щодо запровадження рекомендованих удосконалень.

– Це не буде просто техпідтримка, – наголосив Пабло Роденас. – Я розраховую на якісну співпрацю – кожна сторона має докласти максимум зусиль для досягнення спільної мети. Тоді й результати будуть високими.

У реалізації Проекту також візьмуть участь асистенти Пабло Роденаса – Гордій Сірий та Ася Кириленко.

Начальник сектора системного аналізу інформаційних технологій ДП «УІПВ» Олексій Дробязко виступив перед аудиторією з презентацію про ЦПБ та відповів на чисельні запитання іноземних колег.

Нагадаємо, у квітні 2014 року в Україні розпочалася реалізація проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні». Його виконавцем обрано консорціум Іспанського відомства з питань патентів та торговельних марок і Відомства Данії з питань патентів та торговельних марок. А Пабло Роденас, який прибув до України 7 квітня 2014 року, працюватиме в нашій державі протягом усього строку реалізації проекту. 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.