Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Реагування на критику - У бюджеті України закладено 100 мільйонів на придбання ліцензійного ПЗ в органах влади


У бюджеті України закладено 100 мільйонів на придбання ліцензійного ПЗ в органах влади

В «Українській правді» за 17 червня 2013 року та в інших ЗМІ була розміщена інформація, що містила коментарі генерального директора «Майкрософт Україна» Дмитра Шимківа щодо використання неліцензійного програмного забезпечення в органах виконавчої влади.

Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба) спростовує відповідну інформацію, у тому числі твердження пана Шимківа про те, що «лідерами з використання неліцензійного програмного забезпечення в Україні є державні органи. І проблема полягає, в першу чергу, в державі, яка не хоче платити за програмне забезпечення і регулювати цю сферу, і є технічною, а не політичною проблемою».

Так, відсоток неліцензійного програмного забезпечення значно менший за той, який був заявлений «Майкрософт»: не 70 %, а 32 % –згідно з даними щорічної планової інвентаризації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади за 2013 рік.

Вищезазначене ставить під сумнів заяви «Майкрософт Україна», висвітлені в ЗМІ. Важливо зважати й на той факт, що компанія тактично обминає дані про джерела оголошеної ними інформації й жодного разу не представила алгоритм, за яким здійснюються презентовані розрахунки.

Недостовірні публічні заяви в ЗМІ лише завдають шкоди репутації України, Уряд якої докладає чимало зусиль для подолання комп’ютерного піратства в органах виконавчої влади. Крім того, проводяться серйозні робочі зустрічі з правовласниками, зокрема й з компанією «Майкрософт Україна». Першочерговою для органів виконавчої влади є взаємодія з правовласниками, програмне забезпечення яких використовується в цих органах, адже така співпраця пришвидшить подолання вищеокресленої проблеми.

«Майкрософт Україна» прагне ліцензувати ПЗ, але таке прагнення має й Уряд країни – він підтримує легалізацію (на її здійснення в бюджеті виділені кошти на суму 100 млн грн).

До речі, на сьогодні Прокуратурою України розпочата комплексна перевірка програмного забезпечення в органах державної влади.

Зважаючи на зазначене, Державна служба закликає утримуватися від коментарів, які містять викривлені факти щодо легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади.

18.06.2013

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.