Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Круглі столи - Круглий стіл від International Trademark Association (9 грудня 2015 року)


Круглий стіл на тему: «Розвиток інтелектуальної власності в Україні. Охорона та захист торговельних марок в мережі Інтернет»

9 грудня 2015 року в київському «Прем’єр Готелі Русь» міжнародна організація International Trademark Association (INTA) провела круглий стіл на актуальну тему: «Розвиток інтелектуальної власності в Україні. Охорона та захист торговельних марок в мережі Інтернет».

З вітальним словом до учасників заходу звернулася Голова Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ) Алла Жарінова. Вона, зокрема, подякувала організаторам круглого столу: питання, винесені на обговорення, пов’язані із законопроектами, розробленими з метою імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а отже, є вкрай важливими для країни. Алла Жарінова розповіла учасникам круглого столу і про масштаби роботи, проведеної в ДСІВ: на сьогодні завдяки фаховій активності співробітників системи та експертній допомозі європейських експертів проекту Тwinning в Україні закладені дієві правові механізми, а п’ять спільно розроблених законопроектів передані до Мінекономрозвитку.

У свою чергу радник проекту Twinning Пабло Роденас у своїй презентації зосередив увагу присутніх на досягненнях експертів, які працюють в Україні в рамках цього проекту і вже показали високі результати: було проведено низку фахових зустрічей, семінарів, тренінгів – як для фахівців системи, так і для представників зацікавлених органів влади, зокрема для представників судової гілки влади.

Спільне опрацювання проектних питань та експертні консультації — це той обмін досвідом, який на практичних прикладах дозволяє показати українським колегам, як працюють суддівський корпус у європейських країнах та провідні патентні відомства ЄС. Організовані під егідою програми Twinning заходи сприятимуть якнайскорішому впровадженню європейського досвіду захисту прав ІВ в судах України, – упевнений ПаблоРоденас.

У рамках круглого столу зібралися професійні експерти, фахівці, міжнародні колеги, науковці, представники ДСІВ, Мінекономрозвитку, хостингових компаній, судової гілки влади. Аналізувалися два важливі питання:
- гармонізація українського законодавства з відповідними нормами ЄС: теперішня стадія, прогноз і перешкоди;
- використання торговельних марок у мережі Інтернет та охорона й захист прав інтелектуальної власності: надійність хостингових компаній і реєстраторів доменних імен, збір доказів правопорушень, актуальна судова практика.

Про українське бачення проблем гармонізації вітчизняного законодавства до норм та положень ЄС, зокрема про комплексний законопроект щодо п’яти об’єктів промислової власності, доповіла начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВ Інна Шатова (відповідна презентація «Приведення законодавства України у відповідність до права ЄС: удосконалення правової охорони об'єктів промислової власності» знаходиться на сайті у рубриці «Ініціативи та пропозиції ДСІВ» від 18 вересня 2015 р.). Зокрема, Інна Шатова нагадала, що підготовка цього законопроекту здійснювалася ДСІВ відповідно до Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. На виконання Плану Уряду ДСІВ були розроблені у співпраці з європейським експертам в рамках програми Twinning зміни до 5 спеціальних законів (по ОПВ) та Цивільного і Господарського кодексів. Також у своїй доповіді Інна Шатова розповіла, що були імплементовані норми Угоди та 10 актів ЄС як таких, а також врахована практика та підходи, що застосовуються в Євросоюзі. Вона коротко зазначила, що зміни, які стосуються всіх законів по ОПВ і наближають нашу роботу до рівня провідних патентних відомств країн Євросоюзу: це - введення норм щодо подання електронних заявок та здійснення електронного діловодство за ними; видання електронного офіційного бюлетеня та ведення реєстрів ОПВ в електронній формі. Головну увагу все ж таки Інна Шатова приділила змінам, які стосуються охорони прав на торговельні марки.

Директор ОП "Український мережевий інформаційний центр" Юрій Гончарук та член Координаційної ради цього об’єднання Юрій Каргаполов презентували процедуру досудового вирішення доменних спорів у національному домені верхнього рівня .УКР, вироблену спеціально створеною Робочою групою у 2013 – 2014 р.р. Юрій Каргаполов розповів, що суть цієї процедури полягає у роботі мультістейкхолдерної моделі (багатосторонньої співпраці), а саме існуванні так званого "Центру компетенції", який прийматиме заяви щодо досудового вирішення доменних спорів, здійснюватиме їх розгляд та підготовку кваліфікованих висновків у стислі строки та за розумну ціну, а також передачі таких висновків спеціально створеним комісіям (яких може бути декілька) для прийняття ними відповідних рішень по суті спорів. Такі рішення повинні бути обов’язковими, зокрема, для виконання реєстраторами доменних імен.

На сьогодні реєстрація доменних імен в зоні .УКР є відкритою, проте цьому передував період пріоритетної реєстрації, під час якого державні структури та власники торговельних марок тощо мали можливість здійснити реєстрацію доменних імен в цій зоні. Крім того, функціонує стоп-лист, який складається зі списку безумовно заборонених для реєстрації слів. Такі заходи сприяють відсутності доменних спорів на сьогоднішній день в доменній зоні .УКР, що неможливо сказати про доменну зону .UA, стосовно реєстрації в якій виникає безліч спорів. Юрій Гончарук відмітив, що цю проблему посилює конфіденціальність даних реєстрантів доменних імен в сервісі WHOIS, що призводить до неможливості ідентифікації порушників прав в мережі Інтернет. Як ще один несприятливий фактор було приведено довготривалість судового вирішення спорів, який було продемонстровано на прикладі справи "Google", що тривала близько 2,5 років.

Резюмував доповідь Юрій Каргаполов тим, що за світовим досвідом найбільшою ефективністю користується процедура досудового вирішення доменних спорів, яка залишається неврегульованою на законодавчому рівні України. Це унеможливлює обов’язковість виконання рішень, прийнятих за нею, і цю ситуацію необхідно змінювати.

Також європейським досвідом щодо винесених на круглий стіл питань поділилася колега-адвокат з румунського офісу компанії «ПЕТОШЕВІЧ» Аура Кампеану.

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.