Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Кельд Йенсен: “Наша місія – сприяти не лише в розробці законодавства, але й у його реалізації” (09.07.2015)


Кельд Йенсен: “Наша місія – сприяти не лише в розробці законодавства, але й у його реалізації”

У системі інтелектуальної власності триває робота в рамках проекту TWINNING «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні». Цей проект фінансується Європейським Союзом і є формою співробітництва між органами влади держав-членів ЄC та країн-бенефіціарів.

Результатом співпраці зарубіжних та вітчизняних фахівців має стати підвищення ефективності захисту прав інтелектуальної власності в Україні, створення необхідних інструментів для приваблення іноземних інвестицій, дотримання законних прав українських правовласників тощо.

Якими бачать напрацювання проекту TWINNING європейські експерти в контексті реформування сфери ІВ?

Кельд Йенсен

Кельд Йенсен (Відомство патентів та торговельних марок Данії):

– Наша місія полягає не лише в сприянні в розробці законодавства, але й у впроваджені відповідних норм у практику. Через гальмування в прийнятті законів може бути втрачений час для допомоги українській стороні в їх реалізації. А відтак, затримуються процеси підвищення рівня роботи правоохоронних органів у боротьбі з піратством (на вирішення проблеми піратства спрямований законопроект про захист авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет). А це прямо впливає на економічні показники. Чим більший інтерес країни до вирішення цього питання, тим більшою мірою іноземні інвестори зацікавлені вкладати гроші в економіку держави.

Ми не можемо втручатися у внутрішні справи України. Уряд сам приймає рішення про реформування своєї системи інтелектуальної власності. Ми перебуваємо тут, щоб сприяти своєму бенефіціару – Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) – у приведенні законодавства вашої держави у відповідність до норм і положень Європейського Союзу, зокрема для успішної подальшої роботи в зоні вільної торгівлі. У цьому контексті необхідно підтримувати той темп реалізації проекту, який уже закладено у проведенні заходів.

Першим кроком для здійснення реформ у сфері інтелектуальної власності є розробка законодавства. Саме цим і займаються експерти Twinning разом із кваліфікованими спеціалістами Служби. Ми усвідомлюємо важливість опрацювання законопроектів і їх прийняття для розвитку співробітництва з Європейським Союзом. Головне, щоб не припинялася реалізація вже розпочатих заходів. Ми успішно працюємо з ДСІВ і сподіваємося, цей процес сприятиме подальшому розвитку сектору інтелектуальної власності.

Пабло Роденас, місцевий радник проекту (Іспанія):

 – Ми займаємо нейтральну позицію щодо того, як Україна реформуватиме галузь інтелектуальної власності. Однак слід дійти згоди в тих питаннях, які мають бути вирішені не залежно від реформи. Одне з них – це спеціалісти. За останній рік ми провели для співробітників ДСІВ та Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» серію навчань. І ми знаємо, що люди, які найбільше знаються на інтелектуальній власності, працюють саме тут. Тому, якою б не була реформа зазначеної галузі, з цими фахівцями не можна не рахуватися. Якщо в результаті реформи вони не будуть залучені до роботи, то всі досягнення проекту будуть зведені до нуля, я б навіть сказав – нижче нуля”.

Пабло Роденас

Крістіна Фернандез

Крістіна Фернандез, керівник проекту Twinning від ЄС:

– Єдина установа, яка насправді спеціалізується на темі інтелектуальна власність — це Державна служба інтелектуальної власності України. Тому для реформування роботи в цій галузі необхідно докласти професійних зусиль, і здійснювати цей процес за участі саме фахівців ДСІВ.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.