Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Про ДСІВ - Міжнародна інтеграція - Проект технічної допомоги ЄС TWINNING - Міжнародні експерти: "Неприйняття законів зводить нашу роботу до нуля" (03.07.2015)


 Міжнародні експерти: "Неприйняття законів зводить нашу роботу до нуля"

У Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) подякували європейським експертам за роботу, яку ті провели в минулому кварталі в рамках проекту Twinning "Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні".

03 липня 2015 року в ДСІВ відбулося п’яте засідання Наглядового комітету проекту. Його учасники підсумували роботу, здійснену в рамках Twinning за період з 11 березня по 10 червня 2015 року. Радник проекту Пабло Роденас акцентував на головній проблемі здійсненої проектної діяльності. Він, зокрема, зазначив: "Ідея Twinning полягає в тому, щоб по завершенні роботи з’явилися закони. І ми спільно з фахівцями Служби підготували відповідні законопроекти. Вони погоджені українською стороною та європейськими експертами. Але, вийшовши з Державної служби інтелектуальної власності, розроблені документи далі не рухаються". У цьому контексті Пабло Роденас нагадав присутнім, серед інших, про законопроект щодо організацій колективного управляння. (Цей документ був направлений до Міністерства економічного розвитку і торгівлі 31 березня цього року). "Якщо законопроекти, над яким ми працювали, не будуть прийняті, то всі наші зусилля виявляться марними – вони будуть зведені до нуля", – висловив хвилювання радник проекту.

Він також окреслив тематику 14 заходів, проведених у минулому кварталі. Основний акцент у своєму звіті експерти зробили на компонентах реформи законодавства відповідно до плану імплементації. "Нашою метою в цей період була допомога в експертній оцінці трьох проектів законів: щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності; про авторське право і суміжні права та про промислову власність", – відзначив Пабло Роденас.

Особлива увага приділялася внесенню змін у законодавство України в сфері промислової власності у контексті вимог зони вільної торгівлі. Європейські фахівці відзначили, що експертну роботу над комплексним законопроектом про промислову власність вони завершили. Рекомендації стосовно відповідного документа будуть надані протягом цього тижня.

Керівник проекту Twinning від ЄС Крістіна Фернандез (Іспанія) звернула увагу на ще один важливий компонент, над яким тривала робота у звітний період, – це тренінги для суддів. Інформуючи про цей напрям діяльності, європейська колега порушила питання спеціалізації суддів. Експерти зізналися, що відсутність спеціалізації суддів з питань інтелектуальної власності дещо ускладнила їхню роботу. Довелося готувати кілька програм залежно від рівня суддівських знань у зазначеній галузі – програми більш детальної підготовки й менш детальної. Її результати залежатимуть від наявності спеціалізації в представників Феміди. Пані Фернандез подякувала фахівцям системи інтелектуальної власності за високу професійність та відданість, яку ті продемонстрували в співпраці з європейськими гостями. "Ми всі разом дотримуємося зобов’язань, які стоять перед Службою щодо передачі законопроектів у зазначені строки", – запевнила керівник проекту від європейської сторони.

У заході взяли участь члени Наглядового комітету: Хуана Мера Кабелло (представництво ЄС в Україні); Крістіна Фернандез (керівник проекту від ЄС, Іспанія); Кельд Німанн Йенсен (молодший керівник проекту, Данія); Вікторія Назаренко (Національне агентство України з питань державної служби); Пабло Роденас (місцевий радник проекту); Оксана Шпиталь (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України); представники ДСІВ. Запрошені учасники: Ніколас Бурж (представництво ЄС в Україні); Оксана Попруга (Представництво ЄС в Україні); Сорен Томсен (відомство Данії з питань патентів та торговельних марок).

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.