Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Круглі столи - Круглий стіл "Практика призначення та проведення судової експертизи у сфері промислової власності" (3 червня 2014 року)


Круглий стіл «Практика призначення та проведення судової експертизи у сфері промислової власності»

3 червня 2014 року в Державній службі інтелектуальної власності України (Державна служба) було організовано та проведено круглий стіл на тему «Практика призначення та проведення судової експертизи у сфері промислової власності», у якому взяли участь представники Державної служби, Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (далі – ДП «УІПВ»), судді різних юрисдикцій: господарських, адміністративних, загальних, – а також патентні повірені, судові експерти, юристи.

Захід офіційно відкрив Голова Державної служби Микола Ковіня. Він, зокрема, привітав учасників круглого столу й подякував колегам за активну позицію щодо вирішення тих проблемних питань, які постають у системі. «Рівень зібраних фахівців, експертів, а також представників потужної судової системи України говорить про важливість та актуальність проведення круглого столу на відповідну тему. Від державної системи правової охорони інтелектуальної власності (ІВ) дякую всім вам за підтримку заходу й хочу зазначити, що для системи пріоритетним залишається забезпечення правової охорони інтелектуальної власності, удосконалення цієї роботи заради однієї мети – щоб творча людина в Україні відчувала, що її шанують і поважають, що її праця затребувана, а права – належним чином захищені, що стан інтелектуальної сфери в нашій державі відповідає європейському, а сама система працює максимально відкрито та доступно», – зазначив Микола Ковіня. Користуючись нагодою, він також звернув увагу колег з Вищого господарського суду України на потребу відновити роботу Науково-консультативної ради, затвердженої відповідною постановою пленуму Вищого господарського суду України від 25 лютого 2011 року, наголосивши на доцільності оновлення положення про раду та її складу.Далі Голова Державної служби надав слово своєму заступнику Любові Висоцькій, яка також подякувала учасникам заходу, зауваживши, що вперше вдалося зібрати такий потужний склад фахівців та експертів і що така практика взаємодії професіоналів у межах одної аудиторії має підтримуватися й надалі. «Формат круглого столу обраний з ініціативи широкого кола громадськості та Державної служби», – зазначила Любов Вислоцька. Заступник Голови Державної служби розповіла присутнім, що наразі фахівці Державної служби та відділу організації судового захисту прав ДП «УІПВ» визначили коло питань, вирішення яких потребує експертної думки та конструктивних пропозицій усіх присутніх. А також у своїй доповіді навела статистичні дані щодо судових спорів у сфері ІВ в Україні за останні роки. За її словами, є тенденція до збільшення кількості рішень, які спростовують рішення про видачу охоронного документа: це питання є першочерговим для системи й потребує особливої уваги – слід визначити причини окресленої тенденції й продумати механізми для її подолання.

«У 2012 році судами України було відкрито провадження за 135 справами, пов'язаними із захистом прав на об'єкти промислової власності, однією зі сторін яких виступала система, у 2013 – за 209 справами. Переважна більшість справ розглядаються господарськими судами (51 % від загальної кількості справ), їх менша кількість – судами адміністративної юрисдикції (11 %) та судами загальної юрисдикції (36 %)», – розповіла Любов Висоцька.

Присутні на заході судді, виступаючи й підтримуючи активний діалог, змогли висловити свою думку щодо теми заходу. Очевидною для всіх стала потреба спеціалізації суддів для посилення якості захисту у сфері ІВ. Тож прозвучало побажання, щоб державна система правової охорони ІВ продовжувала й надалі підтримувати співпрацю із судами в частині підготовки суддів у названій галузі.

Щодо вищезазначеного, то представники судової гілки влади висловили конкретну пропозицію залучати представників системи правової охорони інтелектуальної власності до підвищення кваліфікації суддів у Національній школі суддів України шляхом проведення лекцій, семінарів. Зокрема, про це говорили Віктор Москаленко, суддя четвертої судової палати Вищого господарського суду України, та Наталія Блажівська, суддя четвертої судової палати Вищого адміністративного суду України.

До роботи круглого столу долучилися й представники закладів судової експертизи, а саме: Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Академії правових наук України та Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Судові експерти цих закладів свою увагу зосередили на обговоренні специфіки організації їхньої роботи, зокрема щодо формулювання питань до судових експертів. Висловлені думки були професійно обґрунтовані, але насамкінець усі погодились з тим, що практика роботи судових експертів в Україні, на жаль, не відповідає практиці Європейського Союзу й розпочати працювати над усуненням цієї невідповідності необхідно якнайшвидше.

Пропозиціями щодо практичних аспектів роботи у сфері захисту прав інтелектуальної власності поділилися юридичні та патентні фірми – ішлося про особливості розгляду судових справ стосовно захисту прав на добре відомі знаки в Україні щодо неспоріднених товарів та послуг.

Керівний склад ДП «УІПВ» – директор Станіслав Фролов, його заступник з питань експертизи Наталія Петрова, – а також провідні фахівці відділів експертизи заявок на об’єкти ІВ та відділу організації судового захисту прав, надали фахові відповіді на запитання, адресовані колегам підприємства як суддями, так і судовими експертами.

У свою чергу, учасники круглого столу подякували ДП «УІПВ» за нещодавно оприлюднені Методичні рекомендації з окремих питань проведення експертизи різних об'єктів інтелектуальної власності та висловили сподівання, що цим документом користуватимуться судді та судові експерти.

На завершення засідання всі погодилися з пропозицією Голови Миколи Ковіні продовжити спілкування в такому самому форматі: питань для обговорення ще вистачає і всі вони потребують співпраці для їх вирішення.

Серед учасників круглого столу були: Всеукраїнська асоціація представників у справах інтелектуальної власності; Патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери»; Фірма патентних повірених «Федорова і партнери»; Юридична фірма «Василь Кісіль і партнери»; Юридична компанія «Бабич, Сисоєнко і партнери»; Патентно-юридична компанія «IPStyle»; Патентне агентство «Боровик і партнери»; Бюро патентних ініціатив; Патентно-юридична агенція «Синергія», а також Асоціація адвокатів України, журнал «Інтелектуальна власність» та газета «Юридична практика».

Антоніна Пахаренко-Андерсон

Віктор Москаленко

Наталія Блажівська

Олександр Дорошенко

Олег Чернобай

Наталія Петрова

Антоніна Пікуль

Олександр Мамуня

Вадим Ресенчук

Дмитро Картушин

Інна Голова

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.